Typ tekstu: Książka
Autor: Świderski Bronisław
Tytuł: Słowa obcego
Rok: 1998
piwa Carlsberg, stojącej przed mówcą na poręczy pierwszego rzędu. Butelka należała do jakiegoś słuchacza, ale czy mógł on zaprotestować w chwili, gdy stał się bliźnim, a z pewnością kimś bliskim spragnionemu prelegentowi?
Larsen Dantzig upił nieco piwa z butelki i dalej mówił, intensywnie spoglądając na słuchaczy. Czy żaden z nich nigdy nie poczuł się samotny? Jeżeli tak było, to być może właśnie temu samotnikowi prelegent przyniósł dobrą nowinę?
Słuchacz z trzeciego rzędu wyprostował się i zasłonił ręką włosy, tę dziką gęstwinę, w której pojęcia traciły energię i sens... i znieruchomiał. Coś poruszyło się pod palcami. Po chwili owo coś odezwało się
piwa Carlsberg, stojącej przed mówcą na poręczy pierwszego rzędu. Butelka należała do jakiegoś słuchacza, ale czy mógł on zaprotestować w chwili, gdy stał się bliźnim, a z pewnością kimś bliskim spragnionemu prelegentowi? <br>Larsen Dantzig upił nieco piwa z butelki i dalej mówił, intensywnie spoglądając na słuchaczy. Czy żaden z nich nigdy nie poczuł się samotny? Jeżeli tak było, to być może właśnie temu samotnikowi prelegent przyniósł dobrą nowinę? <br>Słuchacz z trzeciego rzędu wyprostował się i zasłonił ręką włosy, tę dziką gęstwinę, w której pojęcia traciły energię i sens... i znieruchomiał. Coś poruszyło się pod palcami. Po chwili owo coś odezwało się
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2020

Przyłącz się do V edycji plebiscytu PWN i zgłoś swoją propozycję.
UWAGA! Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe, ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!
Powiedz o plebiscycie swoim znajomym.

Głosy można oddawać do
30 listopada 2020 r.

Wyślij
Weź udział w akcji „Młodzieżowe Słowo Roku 2020”!