Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Bolesławskie Zeszyty Historyczne
Nr: 6
Miejsce wydania: Bolesław
Rok: 1997
zakutaną (dokładnie upiętą i związaną - przypisek LSP) w chustkę, siedzącą nad małym stawem. Jeszcze tu i ówdzie bieleją płatki śniegu, a ona patrzy z radością na złotą gwiazdkę pierwszego kwiatka podbiału.
Przyszła Pani Maria i widząc moje zainteresowanie tym obrazem, powiedziała, że i Ona bardzo go lubi i nie chciałaby nigdy go się pozbyć. Po tym oglądaliśmy inne Jej prace, przy których robiła interesujące uwagi. Dowiedziałem się wówczas o wielu sprawach dotyczących malarstwa, o kompozycji obrazu, oraz o tak zwanej "materii malarskiej", która była wtedy dla mnie dziedziną, o której po raz pierwszy usłyszałem!
Przychodząc na tę wizytę, nie miałem żadnych
zakutaną&lt;/&gt; (dokładnie upiętą i związaną - przypisek LSP) &lt;q&gt;w chustkę, siedzącą nad małym stawem. Jeszcze tu i ówdzie bieleją płatki śniegu, a ona patrzy z radością na złotą gwiazdkę pierwszego kwiatka podbiału.<br>Przyszła Pani Maria i widząc moje zainteresowanie tym obrazem, powiedziała, że i Ona bardzo go lubi i nie chciałaby nigdy go się pozbyć. Po tym oglądaliśmy inne Jej prace, przy których robiła interesujące uwagi. Dowiedziałem się wówczas o wielu sprawach dotyczących malarstwa, o kompozycji obrazu, oraz o tak zwanej "materii malarskiej", która była wtedy dla mnie dziedziną, o której po raz pierwszy usłyszałem!<br>Przychodząc na tę wizytę, nie miałem żadnych
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego