Typ tekstu: Książka
Autor: Kruczkowski Leon
Tytuł: Szkice z piekła uczciwych
Rok wydania: 1974
Rok powstania: 1963
tych, którzy mówią prosto, co ich boli, ale o takich, co plują na straszne rany partii. Tym jadowiciej plują, im skrzętniej lizali przedtem jej twardą rękę. Czy byli i tacy na "Anzelmie"? Jakżeby nie, byli! Można z takimi iść w jednym szeregu, chociażby tylko parę kroków? Z ludźmi, którzy niczego nigdy naprawdę nie kochali, oprócz samych siebie, którzy o największych sprawach mogli dziś tak, a jutro - zupełnie inaczej? Z ludźmi, którzy na zdradę mówili "zmiana poglądów", a teraz za lepszą cenę chcieli się sprzedać nowym czasom?
Dlatego chyba nie poszedł wczoraj na tę masówkę. Gdzie tacy mogą poddawać innym swoje chrypiące
tych, którzy mówią prosto, co ich boli, ale o takich, co plują na straszne rany partii. Tym jadowiciej plują, im skrzętniej lizali przedtem jej twardą rękę. Czy byli i tacy na "Anzelmie"? Jakżeby nie, byli! Można z takimi iść w jednym szeregu, chociażby tylko parę kroków? Z ludźmi, którzy niczego nigdy naprawdę nie kochali, oprócz samych siebie, którzy o największych sprawach mogli dziś tak, a jutro - zupełnie inaczej? Z ludźmi, którzy na zdradę mówili "zmiana poglądów", a teraz za lepszą cenę chcieli się sprzedać nowym czasom?<br> Dlatego chyba nie poszedł wczoraj na tę masówkę. Gdzie tacy mogą poddawać innym swoje chrypiące
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Zapraszamy do udziału w plebiscycie

MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2022!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

WYRAŻAJ SIĘ... PO POLSKU!

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Zagłosuj
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. Gottlieba Daimlera 2. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących Państwu Prawach, znajdą Państwo w Polityce Prywatności.

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2022"!