Typ tekstu: Książka
Autor: Brzechwa Jan
Tytuł: Gdy owoc dojrzewa
Rok: 1958
go przecież zawsze na oku.

Spośród chłopców najbardziej przypadł mi do serca syn praczki z piątego piętra, Wania Mandrowski, z bielmem na prawym oku, nad wiek poważny, obarczony mnóstwem domowych obowiązków i wskutek braku ojca spełniający poniekąd rolę głowy rodziny i opiekuna młodszego rodzeństwa. Zapewniał mnie, że ojca w ogóle nigdy nie miał i że ich wszystkich urodził wuj, który mieszka w Puszczy-Wodicy, ale od pewnego czasu przestał do nich przyjeżdżać. Matka Wani, krępa, tęga kobieta, zawsze była czerwona i spocona, a gdy przechodziła, zalatywało od niej mydlinami i chlorkiem.

- Podczas naszych zabaw na podwórzu z okna piątego piętra wychylała
go przecież zawsze na oku.<br><br>Spośród chłopców najbardziej przypadł mi do serca syn praczki z piątego piętra, Wania Mandrowski, z bielmem na prawym oku, nad wiek poważny, obarczony mnóstwem domowych obowiązków i wskutek braku ojca spełniający poniekąd rolę głowy rodziny i opiekuna młodszego rodzeństwa. Zapewniał mnie, że ojca w ogóle nigdy nie miał i że ich wszystkich urodził wuj, który mieszka w Puszczy-Wodicy, ale od pewnego czasu przestał do nich przyjeżdżać. Matka Wani, krępa, tęga kobieta, zawsze była czerwona i spocona, a gdy przechodziła, zalatywało od niej mydlinami i chlorkiem.<br><br>- Podczas naszych zabaw na podwórzu z okna piątego piętra wychylała
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!