Typ tekstu: Książka
Autor: Kozyra Agnieszka
Tytuł: Filozofia zen
Rok: 2004
s t ę p n o ś c i d l a w s z e l k i c h p r z e c i w i e ń s t w najwyższym rodzajem wszelkiego jestestwa". Paradoks pojawia się także w następujących słowach Nietzschego:
"Przeczę, jak nie przeczono nigdy, a przecież jestem przeciwieństwem ducha
zaprzeczającego".
Heidegger uważał, że Nietzsche nie dotarł do istoty bycia, gdyż nie
przezwyciężył pojęcia transcendencji. "Odwrotność platonizmu, podług której
dla Nietzschego zmysłowość staje się prawdziwym światem, a to, co
nadzmysłowe, światem nieprawdziwym, mieści się całkowicie w łonie
metafizyki. [...] Wprawdzie z pozoru wygląda to tak, jak
s t ę p n o ś c i d l a w s z e l k i c h p r z e c i w i e ń s t w najwyższym rodzajem wszelkiego jestestwa". Paradoks pojawia się także w następujących słowach Nietzschego: <br>&lt;q&gt;"Przeczę, jak nie przeczono nigdy, a przecież jestem przeciwieństwem ducha <br>zaprzeczającego".&lt;/&gt; <br>Heidegger uważał, że Nietzsche nie dotarł do istoty bycia, gdyż nie <br>przezwyciężył pojęcia transcendencji. "Odwrotność platonizmu, podług której <br>dla Nietzschego zmysłowość staje się prawdziwym światem, a to, co <br>nadzmysłowe, światem nieprawdziwym, mieści się całkowicie w łonie <br>metafizyki. [...] Wprawdzie z pozoru wygląda to tak, jak
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

ZAGŁOSUJ NA MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021!

To już ostatnia prosta! Rozwijana lista poniżej zawiera finałową dwudziestkę. Zapoznaj się z ich znaczeniem i zagłosuj na zwycięskie słowo!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!