Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 19
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2000
niego istotne było tylko jedno: dziecko zachorowało, żona nie mogła pracować, pobory starszego chorążego sztabowego nie wystarczały na utrzymanie rodziny, a rok pod sztandarem Organizacji Narodów Zjednoczonych zapewniał mu 10 tys. dolarów żołdu. Psycholog w ośrodku szkoleniowym w Kielcach usiłował przygotować przyszłych żołnierzy Polbattu do odmiennych warunków służby - ale psycholog nigdy nie był na Bliskim Wschodzie, nigdy nie schodził z patrolem do stromego wąwozu Wadi, gdzie w lecie temperatura sięga 50 stopni Celsjusza, a który żołnierze II Kompanii nazywają Ścianą Płaczu.

Starszy chorąży Wojciech Michałkiewicz

W pierwszym okresie służby Michałkiewicz wyjeżdżał białym wozem terenowym z siedziby dowództwa kompanii na Punkcie 80
niego istotne było tylko jedno: dziecko zachorowało, żona nie mogła pracować, pobory starszego chorążego sztabowego nie wystarczały na utrzymanie rodziny, a rok pod sztandarem Organizacji Narodów Zjednoczonych zapewniał mu 10 tys. dolarów żołdu. Psycholog w ośrodku szkoleniowym w Kielcach usiłował przygotować przyszłych żołnierzy Polbattu do odmiennych warunków służby - ale psycholog nigdy nie był na Bliskim Wschodzie, nigdy nie schodził z patrolem do stromego wąwozu Wadi, gdzie w lecie temperatura sięga 50 stopni Celsjusza, a który żołnierze II Kompanii nazywają Ścianą Płaczu.<br><br>&lt;tit&gt;Starszy chorąży Wojciech Michałkiewicz&lt;/&gt;<br><br>W pierwszym okresie służby Michałkiewicz wyjeżdżał białym wozem terenowym z siedziby dowództwa kompanii na Punkcie 80
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Zapraszamy do udziału w plebiscycie

MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2022!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

WYRAŻAJ SIĘ... PO POLSKU!

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Zagłosuj
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. Gottlieba Daimlera 2. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących Państwu Prawach, znajdą Państwo w Polityce Prywatności.

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2022"!