Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Cosmopolitan
Nr: 6
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2000
po prostu mają.
"Nimfomanka" to w potocznym rozumieniu kobieta "łatwa i przyjemna", taka, której do szczęścia wystarczy przelotny stosunek seksualny. Jak pisze dr Ruth Westheimer, "w sensie historycznym użycie tego terminu było równoznaczne z oceną zachowania: kobieta, która pragnie rozmaitości kontaktów seksualnych, jest "zboczona".
- Wiele kobiet borykających się z problemem nimfomanii nie zgłasza się do lekarzy - mówi Wiesław Sokoluk. - Wynika to między innymi z dużej presji kulturowej, każącej im ukrywać swoje zachowania. W większości kręgów kulturowych mężczyzna mający wiele partnerek jest postrzegany jako macho, kobieta mająca dużą ilość partnerów dla opinii publicznej funkcjonuje jako dziwka.
- Decyzję o pójściu do seksuologa podejmowałam
po prostu mają.<br>"Nimfomanka" to w potocznym rozumieniu kobieta "łatwa i przyjemna", taka, której do szczęścia wystarczy przelotny stosunek seksualny. Jak pisze dr Ruth Westheimer, "w sensie historycznym użycie tego terminu było równoznaczne z oceną zachowania: kobieta, która pragnie rozmaitości kontaktów seksualnych, jest "zboczona". <br>- Wiele kobiet borykających się z problemem nimfomanii nie zgłasza się do lekarzy - mówi Wiesław Sokoluk. - Wynika to między innymi z dużej presji kulturowej, każącej im ukrywać swoje zachowania. W większości kręgów kulturowych mężczyzna mający wiele partnerek jest postrzegany jako macho, kobieta mająca dużą ilość partnerów dla opinii publicznej funkcjonuje jako dziwka. <br>- Decyzję o pójściu do seksuologa podejmowałam
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego