Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Ozon
Nr: 8
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2005
jednego z pobrań krwi, częstych u sportowców wyczynowych. Na szczęście dla niej chorobę wykryto wcześnie, a leczenie okazało się skuteczne. Po półrocznej terapii Agata mogła wrócić do treningów i niedługo potem zdobywała złote medale na mistrzostwach świata i Europy.

Ten przypadek to historia z happy endem, jednak ogólny obraz jest o wiele bardziej ponury. Wirusowe zapalenie wątroby, zwane też żółtaczką zakaźną typu C, to groźna choroba, z której istnienia mało kto zdaje sobie sprawę. Nieleczona prowadzi do marskości, a nawet raka wątroby. Sęk w tym, że zanim się ujawni, można z nią żyć wiele lat, nawet o tym nie wiedząc.

W czerwcu
jednego z pobrań krwi, częstych u sportowców wyczynowych. Na szczęście dla niej chorobę wykryto wcześnie, a leczenie okazało się skuteczne. Po półrocznej terapii Agata mogła wrócić do treningów i niedługo potem zdobywała złote medale na mistrzostwach świata i Europy. <br><br>Ten przypadek to historia z happy endem, jednak ogólny obraz jest o wiele bardziej ponury. Wirusowe zapalenie wątroby, zwane też żółtaczką zakaźną typu C, to groźna choroba, z której istnienia mało kto zdaje sobie sprawę. Nieleczona prowadzi do marskości, a nawet raka wątroby. Sęk w tym, że zanim się ujawni, można z nią żyć wiele lat, nawet o tym nie wiedząc. <br><br>W czerwcu
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego