Typ tekstu: Książka
Autor: Zubiński Tadeusz
Tytuł: Odlot dzikich gęsi
Rok: 2001
pan znacznie korzystniej w rzeczywistości niż na fotografiach - rzekł Niemiec, wstając od okrągłego stolika. Wstał, ale nie ruszył się dalej. Wskazał, tym pogardliwie gładkim gestem łaskawego okupanta, fotel, trochę nienaturalnie wysunięty na środek pokoju. - Proszę, zechce pan zająć miejsce.
- Mój obecny wygląd i jego ocena nic nie mają do rzeczy - obcesowo odrzekł Jassmont i w dalszym ciągu patrzył ponad, jakby Niemiec miał głowę pod samym sufitem.
- A ja sądzę, że osobisty kontakt w zawiłych i delikatnych kwestiach ma kapitalne znaczenie, bezsprzecznie ociepla atmosferę - pospiesznie, nawet z zadowoleniem, że może się zręcznie nie zgodzić, powiedział Niemiec. - Zatem pozwoli pan, że się przedstawię
pan znacznie korzystniej w rzeczywistości niż na fotografiach - rzekł Niemiec, wstając od okrągłego stolika. Wstał, ale nie ruszył się dalej. Wskazał, tym pogardliwie gładkim gestem łaskawego okupanta, fotel, trochę nienaturalnie wysunięty na środek pokoju. - Proszę, zechce pan zająć miejsce.<br>- Mój obecny wygląd i jego ocena nic nie mają do rzeczy - obcesowo odrzekł Jassmont i w dalszym ciągu patrzył ponad, jakby Niemiec miał głowę pod samym sufitem.<br>- A ja sądzę, że osobisty kontakt w zawiłych i delikatnych kwestiach ma kapitalne znaczenie, bezsprzecznie ociepla atmosferę - pospiesznie, nawet z zadowoleniem, że może się zręcznie nie zgodzić, powiedział Niemiec. - Zatem pozwoli pan, że się przedstawię
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

ZAGŁOSUJ NA MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021!

To już ostatnia prosta! Rozwijana lista poniżej zawiera finałową dwudziestkę. Zapoznaj się z ich znaczeniem i zagłosuj na zwycięskie słowo!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!