Typ tekstu: Książka
Autor: Bielecki Michał
Tytuł: Siostra komandosa
Rok: 1997
pokonać, stratować i zmiażdżyć całą powagą służby. Najchętniej zmyłbym się teraz, ale po pierwsze: mundurowy zażądał ode mnie dokumentów, a po drugie: jeżeli mogłem się od kogoś czegokolwiek dowiedzieć, to właśnie od Kazika. Nie miałem złudzeń, że powie mi wszystko, co wie, lecz nie było alternatywy.
- Co tu robisz? - spytał obcesowo.
- Zamierzam się właśnie wylegitymować.
- W porządku. Ale skąd się tu wziąłeś? Po co do cholery przyjechałeś akurat w to miejsce?
- To długa historia. Nie wiem, czy masz tyle czasu. Co tu się stało?
- Pan komisarz zna tego pana? - wtrącił się mundurowy.
- Tak. Zapisz sobie, że na miejscu przestępstwa pokazał się
pokonać, stratować i zmiażdżyć całą powagą służby. Najchętniej zmyłbym się teraz, ale po pierwsze: mundurowy zażądał ode mnie dokumentów, a po drugie: jeżeli mogłem się od kogoś czegokolwiek dowiedzieć, to właśnie od Kazika. Nie miałem złudzeń, że powie mi wszystko, co wie, lecz nie było alternatywy.<br>- Co tu robisz? - spytał obcesowo.<br>- Zamierzam się właśnie wylegitymować.<br>- W porządku. Ale skąd się tu wziąłeś? Po co do cholery przyjechałeś akurat w to miejsce?<br>- To długa historia. Nie wiem, czy masz tyle czasu. Co tu się stało?<br>- Pan komisarz zna tego pana? - wtrącił się mundurowy.<br>- Tak. Zapisz sobie, że na miejscu przestępstwa pokazał się
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

ZAGŁOSUJ NA MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021!

To już ostatnia prosta! Rozwijana lista poniżej zawiera finałową dwudziestkę. Zapoznaj się z ich znaczeniem i zagłosuj na zwycięskie słowo!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!