Typ tekstu: Książka
Autor: Czyżyk Artur
Tytuł: Patofizjologia i klinika cukrzycy
Rok: 1997
glukozy we krwi nie jest bezpośrednim czynnikiem sprzyjającym zakażeniom: wzrost bakterii na pożywkach z dodatkiem krwi pobranej od chorych z dużą hiperglikemią nie różni się od ich wzrostu na tych samych pożywkach z dodatkiem krwi pobranej od ludzi zdrowych.

7.1.2. Najczęstsze zakażenia w cukrzycy
Zakażenia w cukrzycy mogą obejmować dowolną tkankę, jednak w pewnych narządach umiejscawiają się one częściej, co daje charakterystyczne dla cukrzycy obrazy kliniczne. Do takich narządów należą: skóra, stopy, drogi moczowe i nerki, układ oddechowy i niektóre inne. Zakażenia skóry i stopy omówiono w rozdziale 6 (str. 523 i str. 513).

7.1.2.1. Zakażenia
glukozy we krwi nie jest bezpośrednim czynnikiem sprzyjającym zakażeniom: wzrost bakterii na pożywkach z dodatkiem krwi pobranej od chorych z dużą hiperglikemią nie różni się od ich wzrostu na tych samych pożywkach z dodatkiem krwi pobranej od ludzi zdrowych.<br><br>&lt;tit1&gt;7.1.2. Najczęstsze zakażenia w cukrzycy&lt;/&gt;<br>Zakażenia w cukrzycy mogą obejmować dowolną tkankę, jednak w pewnych narządach umiejscawiają się one częściej, co daje charakterystyczne dla cukrzycy obrazy kliniczne. Do takich narządów należą: skóra, stopy, drogi moczowe i nerki, układ oddechowy i niektóre inne. Zakażenia skóry i stopy omówiono w rozdziale 6 (str. 523 i str. 513).<br><br>&lt;tit1&gt;7.1.2.1. Zakażenia
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego