Typ tekstu: Książka
Autor: Siwicka Dorota, Bieńczyk Marek, Nawarecki Aleksander
Tytuł: Szybko i szybciej
Rok: 1996
połowa XIX wieku zrealizuje te górne zapowiedzi. W 1877 roku jest we Francji 140 tysięcy kilometrów linii telegraficznej, w 1890 liczba ta podwaja się.
Mickiewicz umiera w momencie, gdy komunikacyjna rewolucja jest już w toku. Umiera na obrzeżach Europy, a mimo to wieść o jego śmierci "natychmiast" całą prawie Europę obiega. Zachód połączył się właśnie - komunikacyjnie - ze Wschodem. Konstantynopol został włączony do sieci telegraficznej. - wspomina Franciszek Sokulski, któremu władze tureckie powierzyły misję budowy telegrafu. Wkrótce potem urządzenie stało się powszechnie dostępne. "Tygodnik Petersburski" uznał za stosowne poinformować o tym swoich czytelników: .
Mickiewicz umiera trzy dni wcześniej. Zadziwiający zbieg okoliczności: śmierć romantycznego
połowa XIX wieku zrealizuje te górne zapowiedzi. W 1877 roku jest we Francji 140 tysięcy kilometrów linii telegraficznej, w 1890 liczba ta podwaja się.<br>Mickiewicz umiera w momencie, gdy komunikacyjna rewolucja jest już w toku. Umiera na obrzeżach Europy, a mimo to wieść o jego śmierci "natychmiast" całą prawie Europę obiega. Zachód połączył się właśnie - komunikacyjnie - ze Wschodem. Konstantynopol został włączony do sieci telegraficznej. &lt;gap&gt; - wspomina Franciszek Sokulski, któremu władze tureckie powierzyły misję budowy telegrafu. Wkrótce potem urządzenie stało się powszechnie dostępne. "Tygodnik Petersburski" uznał za stosowne poinformować o tym swoich czytelników: &lt;gap&gt;.<br>Mickiewicz umiera trzy dni wcześniej. Zadziwiający zbieg okoliczności: śmierć romantycznego
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego