Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 0604
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
Muzeum Miejsce Pamięci w Bełżcu - Hitlerowcy zagazowali tu pół miliona Żydów w dziewięć miesięcy
Byli naszymi braćmi

W Bełżcu zginęła co dziesiąta ofiara holokaustu. W otwarciu muzeum wzięły udział m.in. rodziny pomordowanych.

W Bełżcu Niemcy testowali po raz pierwszy stacjonarne komory gazowe. To jeden z najokrutniejszych i najbardziej zapomnianych obozów zagłady. Miejsce czekało na upamiętnienie ponad 60 lat.
Wczoraj w obecności prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego, ambasadorów Izraela, Stanów Zjednoczonych i Niemiec, przedstawicieli Amerykańskiego Komitetu Żydowskiego, rodzin pomordowanych Żydów otwarte zostało Muzeum Miejsce Pamięci w Bełżcu. Zginęła tu co dziesiąta ofiara holokaustu.
- Ogrom tragedii, jaka się tu wydarzyła, przekracza granice naszego pojmowania i
Muzeum Miejsce Pamięci&lt;/&gt; w &lt;name type="place"&gt;Bełżcu&lt;/&gt; - Hitlerowcy zagazowali tu pół miliona Żydów w dziewięć miesięcy&lt;/&gt;<br>&lt;tit&gt;Byli naszymi braćmi&lt;/&gt;<br><br>&lt;intro&gt;W &lt;name type="place"&gt;Bełżcu&lt;/&gt; zginęła co dziesiąta ofiara holokaustu. W otwarciu muzeum wzięły udział m.in. rodziny pomordowanych.<br>&lt;gap&gt;<br>W &lt;name type="place"&gt;Bełżcu&lt;/&gt; Niemcy testowali po raz pierwszy stacjonarne komory gazowe. To jeden z najokrutniejszych i najbardziej zapomnianych obozów zagłady. Miejsce czekało na upamiętnienie ponad 60 lat.&lt;/&gt;<br>Wczoraj w obecności prezydenta &lt;name type="person"&gt;Aleksandra Kwaśniewskiego&lt;/&gt;, ambasadorów &lt;name type="place"&gt;Izraela&lt;/&gt;, &lt;name type="place"&gt;Stanów Zjednoczonych&lt;/&gt; i &lt;name type="place"&gt;Niemiec&lt;/&gt;, przedstawicieli &lt;name type="org"&gt;Amerykańskiego Komitetu Żydowskiego&lt;/&gt;, rodzin pomordowanych Żydów otwarte zostało &lt;name type="place"&gt;Muzeum Miejsce Pamięci&lt;/&gt; w &lt;name type="place"&gt;Bełżcu&lt;/&gt;. Zginęła tu co dziesiąta ofiara holokaustu.<br>- &lt;q&gt;Ogrom tragedii, jaka się tu wydarzyła, przekracza granice naszego pojmowania i
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego