Typ tekstu: Książka
Autor: Zięba Maciej
Tytuł: Niezwykły pontyfikat
Rok: 1997
z konserwami, jeszcze cenniejsze wówczas od żywności, powielacze. Takich wspomnień z okresu stanu wojennego można zebrać wiele tysięcy.
Czy nie jest to dowód na to, co mówiła wówczas władza, co mówią przeciwnicy Kościoła, że Kościół miesza się do polityki?
To nie było mieszanie się do polityki. To była obrona wolności, obrona wolności słowa, obrona elementarnych praw człowieka.
Czy to ma jakieś odniesienie do historii?
To jest coś bardzo cennego w historii Kościoła w Polsce w ostatnich stuleciach. W chwili próby okazuje się zawsze, iż Kościół jest bardzo blisko tych, którzy walczą o słuszną sprawę, jest razem z prześladowanymi i krzywdzonymi, czy
z konserwami, jeszcze cenniejsze wówczas od żywności, powielacze. Takich wspomnień z okresu stanu wojennego można zebrać wiele tysięcy. <br>Czy nie jest to dowód na to, co mówiła wówczas władza, co mówią przeciwnicy Kościoła, że Kościół miesza się do polityki?<br>To nie było mieszanie się do polityki. To była obrona wolności, obrona wolności słowa, obrona elementarnych praw człowieka.<br>Czy to ma jakieś odniesienie do historii?<br>To jest coś bardzo cennego w historii Kościoła w Polsce w ostatnich stuleciach. W chwili próby okazuje się zawsze, iż Kościół jest bardzo blisko tych, którzy walczą o słuszną sprawę, jest razem z prześladowanymi i krzywdzonymi, czy
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego