Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 11.06
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
w Jerozolimie, to Palestyńczycy zyskaliby kolejny argument, by żądać uznania arabskiej części miasta za stolicę swego przyszłego państwa.

Ponad 10 tysięcy Palestyńczyków zebrało się w piątek w meczecie Al-Aksa w Jerozolimie, by modlić się za umierającego Arafata.

(C) AFP/ATTA HUSSEIN

- Wzgórze Świątynne stałoby się też celem pielgrzymek Palestyńczyków - ocenia dr Wiesław Lizak, znawca kwestii bliskowschodnich z Instytutu Stosunków Międzynarodowych. Dlatego minister Josef Lapid stwierdził w piątek, że Izrael może pozwolić na pochówek Arafata tylko w Strefie Gazy, gdzie znajduje się jego rodzinny grobowiec.
- Takie stanowisko Izraela może doprowadzić do zaognienia sytuacji - ocenia prof. Hassan Jamsheer, kierownik Katedry Studiów Bliskowschodnich
w &lt;name type="place"&gt;Jerozolimie&lt;/&gt;, to Palestyńczycy zyskaliby kolejny argument, by żądać uznania arabskiej części miasta za stolicę swego przyszłego państwa.<br><br>&lt;tit&gt;Ponad 10 tysięcy Palestyńczyków zebrało się w piątek w meczecie &lt;name type="place"&gt;Al-Aksa&lt;/&gt; w &lt;name type="place"&gt;Jerozolimie&lt;/&gt;, by modlić się za umierającego &lt;name type="person"&gt;Arafata&lt;/&gt;.&lt;/&gt;<br><br>(C) AFP/ATTA HUSSEIN<br><br>- &lt;name type="place"&gt;Wzgórze Świątynne&lt;/&gt; stałoby się też celem pielgrzymek Palestyńczyków - ocenia dr &lt;name type="person"&gt;Wiesław Lizak&lt;/&gt;, znawca kwestii bliskowschodnich z &lt;name type="org"&gt;Instytutu Stosunków Międzynarodowych&lt;/&gt;. Dlatego minister &lt;name type="person"&gt;Josef Lapid&lt;/&gt; stwierdził w piątek, że &lt;name type="place"&gt;Izrael&lt;/&gt; może pozwolić na pochówek &lt;name type="person"&gt;Arafata&lt;/&gt; tylko w &lt;name type="place"&gt;Strefie Gazy&lt;/&gt;, gdzie znajduje się jego rodzinny grobowiec.<br>- Takie stanowisko &lt;name type="place"&gt;Izraela&lt;/&gt; może doprowadzić do zaognienia sytuacji - ocenia prof. &lt;name type="person"&gt;Hassan Jamsheer&lt;/&gt;, kierownik &lt;name type="org"&gt;Katedry Studiów Bliskowschodnich
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2023

Zapraszamy do udziału w zabawie!

Wybierz słowo
Ile masz lat?
Honorowy Mecenas Plebiscytu

Pobierz e-book "Chwytaj mem" Bartka Chacińskiego!

Honorowy Mecenas Plebiscytu
Zagłosuj
Administratorem danych osobowych uczestników plebiscytu jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących prawach, dostępne jest w Regulaminie. W przypadku wyrażenia zgód marketingowych współadministratorami danych są Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. oraz ePWN Sp. z o.o., na zasadach określonych w Polityce Prywatności.

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2023"!