Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 03.22
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
walki zbrojnej. Nie musiała długo czekać na reakcję. Socjaliści odparli, że nie przywiązują żadnej wagi do słów terrorystów.
Ofertę ETA opublikował w niedzielę baskijski dziennik "Gara". Zbrojne ugrupowanie separatystów chwali w nim decyzję przyszłego premiera José Luisa Rodrigueza Zapatero o wycofaniu żołnierzy hiszpańskich z Iraku. - To mocny i śmiały gest - ocenia ETA. Dodaje, że "mocne i śmiałe gesty są potrzebne także wobec Kraju Basków", ale zastrzega, że będzie kontynuować walkę o niepodległość.
Socjaliści odpowiedzieli natychmiast i zdecydowanie. - Zważywszy że chodzi o komunikat ugrupowania terrorystycznego, nie zamierzamy przywiązywać do niego żadnej wagi - powiedziała AFP przedstawicielka Hiszpańskiej Socjalistycznej Partii Robotniczej (PSOE).
Przywódca socjalistów
walki zbrojnej. Nie musiała długo czekać na reakcję. Socjaliści odparli, że nie przywiązują żadnej wagi do słów terrorystów.&lt;/&gt;<br>Ofertę &lt;name type="org"&gt;ETA&lt;/&gt; opublikował w niedzielę baskijski dziennik &lt;name type="tit"&gt;"Gara"&lt;/&gt;. Zbrojne ugrupowanie separatystów chwali w nim decyzję przyszłego premiera &lt;name type="person"&gt;José Luisa Rodrigueza Zapatero&lt;/&gt; o wycofaniu żołnierzy hiszpańskich z &lt;name type="place"&gt;Iraku&lt;/&gt;. &lt;q&gt;&lt;transl&gt;- To mocny i śmiały gest&lt;/&gt;&lt;/&gt; - ocenia &lt;name type="org"&gt;ETA&lt;/&gt;. Dodaje, że &lt;q&gt;&lt;transl&gt;"mocne i śmiałe gesty są potrzebne także wobec Kraju Basków"&lt;/&gt;&lt;/&gt;, ale zastrzega, że będzie kontynuować walkę o niepodległość.<br>Socjaliści odpowiedzieli natychmiast i zdecydowanie. &lt;q&gt;&lt;transl&gt;- Zważywszy że chodzi o komunikat ugrupowania terrorystycznego, nie zamierzamy przywiązywać do niego żadnej wagi&lt;/&gt;&lt;/&gt; - powiedziała &lt;name type="org"&gt;AFP&lt;/&gt; przedstawicielka &lt;name type="org"&gt;Hiszpańskiej Socjalistycznej Partii Robotniczej&lt;/&gt; (&lt;name type="org"&gt;PSOE&lt;/&gt;).<br>Przywódca socjalistów
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego