Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 08.07
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
mosty - blokować je. Rzucać kamieniami w kajakarzy - przyjaźnie do nich machać. Pić nad rzeką piwo - pić wino. Zarabiać na Wiśle - tracić na niej.

MARCIN KOŁODZIEJCZYK
Fotografie Stanisław Ciok

Witold Ginter, kapitan Żeglugi Śródlądowej i mechanik okrętowy pierwszej klasy, były wicemistrz Polski w sportach motorowych i założyciel elitarnej Grupy Interwencyjnej WOPR, od dziecka maniak Wisły zamieszkały na warszawskiej Pradze, trzyma na balkonie lornetkę i w wolnej chwili patroluje rzekę w polu widzenia od Saskiej Kępy po Starówkę. Na przykład teraz płyną trzy motorówki z komendy rzecznej policji.

- Oho, widzę dochodzeniowca - melduje kapitan żonie.

Kiedy mieli psa, chodzili praskim brzegiem podziwiając naturalne landszafty i
mosty - blokować je. Rzucać kamieniami w kajakarzy - przyjaźnie do nich machać. Pić nad rzeką piwo - pić wino. Zarabiać na Wiśle - tracić na niej.&lt;/&gt;<br><br>&lt;au&gt;MARCIN KOŁODZIEJCZYK<br>Fotografie Stanisław Ciok&lt;/&gt;<br><br>Witold Ginter, kapitan Żeglugi Śródlądowej i mechanik okrętowy pierwszej klasy, były wicemistrz Polski w sportach motorowych i założyciel elitarnej Grupy Interwencyjnej WOPR, od dziecka maniak Wisły zamieszkały na warszawskiej Pradze, trzyma na balkonie lornetkę i w wolnej chwili patroluje rzekę w polu widzenia od Saskiej Kępy po Starówkę. Na przykład teraz płyną trzy motorówki z komendy rzecznej policji.<br><br>- Oho, widzę dochodzeniowca - melduje kapitan żonie.<br><br>Kiedy mieli psa, chodzili praskim brzegiem podziwiając naturalne landszafty i
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego