Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 25
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2000
Afrykańczyków w latach pięćdziesiątych - twierdzi angielski dziennikarz Edward Hopper. Do produkcji szczepionki użyto materiałów biologicznych pochodzących z nerek szympansów. Wszystko wskazuje, że były to m.in. nerki od osobników chorych na małpią odmianę AIDS.

Od dawna panuje przekonanie, że epidemia AIDS jest efektem skażenia krwi ludzkiej krwią cierpiącego na małpią odmianę AIDS szympansa. Uznano, że kiedyś jakiś afrykański łowca mógł zranić się podczas oprawiania chorego zwierzęcia albo jeść surowe mięso poranionymi ustami. Nie ulega wątpliwości, że AIDS jest efektem przeniknięcia wirusa obcego naszemu gatunkowi do układu krwionośnego człowieka. Możliwe jednak, że winę za to ponosi "cywilizacja białego człowieka".

Nowa teoria została
Afrykańczyków w latach pięćdziesiątych - twierdzi angielski dziennikarz Edward Hopper. Do produkcji szczepionki użyto materiałów biologicznych pochodzących z nerek szympansów. Wszystko wskazuje, że były to m.in. nerki od osobników chorych na małpią odmianę AIDS.<br><br>Od dawna panuje przekonanie, że epidemia AIDS jest efektem skażenia krwi ludzkiej krwią cierpiącego na małpią odmianę AIDS szympansa. Uznano, że kiedyś jakiś afrykański łowca mógł zranić się podczas oprawiania chorego zwierzęcia albo jeść surowe mięso poranionymi ustami. Nie ulega wątpliwości, że AIDS jest efektem przeniknięcia wirusa obcego naszemu gatunkowi do układu krwionośnego człowieka. Możliwe jednak, że winę za to ponosi "cywilizacja białego człowieka".<br><br>Nowa teoria została
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego