Typ tekstu: Strona internetowa
Autor: Łukasz
Tytuł: strona o żeglarstwie
Rok wydania: 2004
Rok powstania: 2005
ostrzymy (z baksztagu) do półwiatru i płyniemy tym kursem ok. 20m. Następnie ostrzymy do bajdewindu i wykonujemy zwrot przez sztag, po którym odpadamy (przeważnie do baksztagu, lecz zależy to od naszego położenia względem człowieka) i znowu ostrzymy tak, aby człowiek znalazł się na naszym kursie w ostrym bajdewindzie.
* Pętla rufowa
odpadamy (gdy człowiek wypadł w bajdewindzie) lub ostrzymy (z baksztagu) do półwiatru i płyniemy tym kursem ok. 20m. Następnie odpadamy do baksztagu i wykonujemy zwrot przez rufe, po którym ostrzymy tak aby człowiek znalazł się na naszym kursie w ostrym bajdewindzie.
Do człowieka podchodzimy w ostrym bajdewindzie na wyluzowanych żaglach. Na
ostrzymy (z baksztagu) do półwiatru i płyniemy tym kursem ok. 20m. Następnie ostrzymy do bajdewindu i wykonujemy zwrot przez sztag, po którym odpadamy (przeważnie do baksztagu, lecz zależy to od naszego położenia względem człowieka) i znowu ostrzymy tak, aby człowiek znalazł się na naszym kursie w ostrym bajdewindzie.<br>* Pętla rufowa<br>odpadamy (gdy człowiek wypadł w bajdewindzie) lub ostrzymy (z baksztagu) do półwiatru i płyniemy tym kursem ok. 20m. Następnie odpadamy do baksztagu i wykonujemy zwrot przez rufe, po którym ostrzymy tak aby człowiek znalazł się na naszym kursie w ostrym bajdewindzie.<br>Do człowieka podchodzimy w ostrym bajdewindzie na wyluzowanych żaglach. Na
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego