Typ tekstu: Książka
Autor: Kosidowski Zenon
Tytuł: Opowieści biblijne
Rok wydania: 1996
Rok powstania: 1963
wolną rękę w wyborze kandydata na króla. Przedstawiciele plemion udali się do Ramataim i przemówili doń w te słowa:
- Otoś się ty zestarzał, a synowie twoi nie chodzą drogami twoimi; ustanów nam króla, aby nas sądził, jak i wszystkie narody mają.
Samuel czuł się tym żądaniem głęboko dotknięty. Oto tak odpłaca mu się dobrodziejstwa wyświadczone ludowi! Z posępnym obliczem zastanawiał się, co zrobić, jak uniknąć okrojenia władzy arcykapłana i ocalić ustrój teokratyczny, jak zapewnić dziedzictwo swoim synom. Oświadczył, że udzieli odpowiedzi następnego dnia.
Gdy nazajutrz zebrali się posłowie w jego domu, oznajmił im, że w nocy ukazał mu się Jahwe i
wolną rękę w wyborze kandydata na króla. Przedstawiciele plemion udali się do Ramataim i przemówili doń w te słowa:<br>- &lt;orig&gt;Otoś&lt;/&gt; się ty zestarzał, a synowie twoi nie chodzą drogami twoimi; ustanów nam króla, aby nas sądził, jak i wszystkie narody mają.<br>Samuel czuł się tym żądaniem głęboko dotknięty. Oto tak odpłaca mu się dobrodziejstwa wyświadczone ludowi! Z posępnym obliczem zastanawiał się, co zrobić, jak uniknąć okrojenia władzy arcykapłana i ocalić ustrój teokratyczny, jak zapewnić dziedzictwo swoim synom. Oświadczył, że udzieli odpowiedzi następnego dnia.<br>Gdy nazajutrz zebrali się posłowie w jego domu, oznajmił im, że w nocy ukazał mu się Jahwe i
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego