Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 15
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
środowisko naturalne mamy coraz bardziej zanieczyszczone, a kynolodzy w żadnej formie nie przekazują wiadomości o istniejących zagrożeniach. W ubiegłym roku ta groźna bakteria w Zakopanem zaatakowała śmiertelnie pięć psów.
Nasuwa się pytanie, czy w Zakopanem, gdzie prawie w co drugim domostwie jest pies, nie powinno być miejsca (komunalnego, prywatnego?), gdzie odpłatnie można by grzebać domowe zwierzęta?

*

Leptospiroza - choroba zakaźna zwierząt (i ludzi) wywołana przez krętki w rodzaju leptospira zakażające wodę, glebę, żywność, paszę; źródłem zakażenia są gryzonie; zarazki wnikają przez skórę lub błony śluzowe; człowiek może się zarazić od psa (w skrajnych przypadkach bakterie te u człowieka wywołują marskość wątroby).
Krystyna
środowisko naturalne mamy coraz bardziej zanieczyszczone, a kynolodzy w żadnej formie nie przekazują wiadomości o istniejących zagrożeniach. W ubiegłym roku ta groźna bakteria w Zakopanem zaatakowała śmiertelnie pięć psów.<br>Nasuwa się pytanie, czy w Zakopanem, gdzie prawie w co drugim domostwie jest pies, nie powinno być miejsca (komunalnego, prywatnego?), gdzie odpłatnie można by grzebać domowe zwierzęta?<br><br>*<br><br>Leptospiroza - choroba zakaźna zwierząt (i ludzi) wywołana przez krętki w rodzaju leptospira zakażające wodę, glebę, żywność, paszę; źródłem zakażenia są gryzonie; zarazki wnikają przez skórę lub błony śluzowe; człowiek może się zarazić od psa (w skrajnych przypadkach bakterie te u człowieka wywołują marskość wątroby).<br>&lt;au&gt;Krystyna
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2020

Przyłącz się do V edycji plebiscytu PWN i zgłoś swoją propozycję.
UWAGA! Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe, ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!
Powiedz o plebiscycie swoim znajomym.

Głosy można oddawać do
30 listopada 2020 r.

Wyślij
Weź udział w akcji „Młodzieżowe Słowo Roku 2020”!