Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Metropol
Nr: 9/03
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2001
56 miastach kibice wzniecali burdy, kończące się interwencją policji. Przed kolegium do spraw wykroczeń skierowano 1133 osoby, wobec 97 wysunięto akty oskarżenia, a w przypadku 70 wszczęto postępowanie karne. Na początku lutego Sejm przyjął nowelizację ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. W jej myśl organizatorzy m. in. meczów piłkarskich będą mogli odpłatnie wykorzystywać policję w zabezpieczaniu porządku na stadionach.
Policjanci otrzymają możliwość pilnowania porządku na obiektach piłkarskich poza godzinami służby. Mają otrzymywać za to dodatkowe wynagrodzenie.
TR
56 miastach kibice wzniecali burdy, kończące się interwencją policji. Przed kolegium do spraw wykroczeń skierowano 1133 osoby, wobec 97 wysunięto akty oskarżenia, a w przypadku 70 wszczęto postępowanie karne. Na początku lutego Sejm przyjął nowelizację ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. W jej myśl organizatorzy m. in. meczów piłkarskich będą mogli odpłatnie wykorzystywać policję w zabezpieczaniu porządku na stadionach.<br>Policjanci otrzymają możliwość pilnowania porządku na obiektach piłkarskich poza godzinami służby. Mają otrzymywać za to dodatkowe wynagrodzenie.&lt;/&gt;<br>&lt;au&gt;TR
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego