Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Życie
Nr: 09.03
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2000
temu.
* 410 tys. nowych studentów rozpocznie naukę w tym roku. Znaczną część nowych miejsc uczelnie przygotowały na studiach wieczorowych i zaocznych.
* 140 tys. ,nowicjuszy" nie zapłaci za naukę - to ci, którzy dostaną się na studia dzienne w uczelniach państwowych. Reszta sama zapłaci za swoją edukację.
* 120 tys. będzie uczyło się odpłatnie w szkołach państwowych (wieczorowo i zaocznie).
* 150 tys. podejmie naukę w szkołach prywatnych (jest ich 173).


Proces rurabombera
Kochał eksplozje i rozgłos

Słynny „rurabomber" stanął wczoraj przed warszawskim sądem okręgowym. 20-letni Mariusz Soćko przyznał się do podłożenia sześciu bomb.

- Kocham eksplozje. Zacząłem podkładać bomby, by zrobić zamieszanie. Zresztą
temu. <br>* 410 tys. nowych studentów rozpocznie naukę w tym roku. Znaczną część nowych miejsc uczelnie przygotowały na studiach wieczorowych i zaocznych. <br>* 140 tys. ,nowicjuszy" nie zapłaci za naukę - to ci, którzy dostaną się na studia dzienne w uczelniach państwowych. Reszta sama zapłaci za swoją edukację. <br>* 120 tys. będzie uczyło się odpłatnie w szkołach państwowych (wieczorowo i zaocznie). <br>* 150 tys. podejmie naukę w szkołach prywatnych (jest ich 173).&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news"&gt;<br>&lt;tit&gt;Proces &lt;orig&gt;rurabombera&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br>&lt;tit&gt;Kochał eksplozje i rozgłos&lt;/&gt;<br><br>&lt;intro&gt;Słynny &lt;orig&gt;&#132;rurabomber"&lt;/&gt; stanął wczoraj przed warszawskim sądem okręgowym. 20-letni Mariusz Soćko przyznał się do podłożenia sześciu bomb.&lt;/&gt;<br><br>- Kocham eksplozje. Zacząłem podkładać bomby, by zrobić zamieszanie. Zresztą
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego