Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Życie
Nr: 09.03
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2000
temu.
* 410 tys. nowych studentów rozpocznie naukę w tym roku. Znaczną część nowych miejsc uczelnie przygotowały na studiach wieczorowych i zaocznych.
* 140 tys. ,nowicjuszy" nie zapłaci za naukę - to ci, którzy dostaną się na studia dzienne w uczelniach państwowych. Reszta sama zapłaci za swoją edukację.
* 120 tys. będzie uczyło się odpłatnie w szkołach państwowych (wieczorowo i zaocznie).
* 150 tys. podejmie naukę w szkołach prywatnych (jest ich 173).


Proces rurabombera
Kochał eksplozje i rozgłos

Słynny „rurabomber" stanął wczoraj przed warszawskim sądem okręgowym. 20-letni Mariusz Soćko przyznał się do podłożenia sześciu bomb.

- Kocham eksplozje. Zacząłem podkładać bomby, by zrobić zamieszanie. Zresztą
temu. <br>* 410 tys. nowych studentów rozpocznie naukę w tym roku. Znaczną część nowych miejsc uczelnie przygotowały na studiach wieczorowych i zaocznych. <br>* 140 tys. ,nowicjuszy" nie zapłaci za naukę - to ci, którzy dostaną się na studia dzienne w uczelniach państwowych. Reszta sama zapłaci za swoją edukację. <br>* 120 tys. będzie uczyło się odpłatnie w szkołach państwowych (wieczorowo i zaocznie). <br>* 150 tys. podejmie naukę w szkołach prywatnych (jest ich 173).&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news"&gt;<br>&lt;tit&gt;Proces &lt;orig&gt;rurabombera&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br>&lt;tit&gt;Kochał eksplozje i rozgłos&lt;/&gt;<br><br>&lt;intro&gt;Słynny &lt;orig&gt;&#132;rurabomber"&lt;/&gt; stanął wczoraj przed warszawskim sądem okręgowym. 20-letni Mariusz Soćko przyznał się do podłożenia sześciu bomb.&lt;/&gt;<br><br>- Kocham eksplozje. Zacząłem podkładać bomby, by zrobić zamieszanie. Zresztą
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2020

Przyłącz się do V edycji plebiscytu PWN i zgłoś swoją propozycję.
UWAGA! Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe, ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!
Powiedz o plebiscycie swoim znajomym.

Głosy można oddawać do
30 listopada 2020 r.

Wyślij
Weź udział w akcji „Młodzieżowe Słowo Roku 2020”!