Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Pamiętnik Literacki
Nr: 12
Miejsce wydania: Londyn
Rok: 1988
autor ją kocha a ponadto jest także poetą.
Książka jest napisana z pasją, bo rozpiera ją witalizm autora, jest w niej gorycz, odraza, niechęć, potępienie, uznanie i miłość, bo taka jest natura piszącego. Są w niej uogólnienia, pochopne oskarżenia i nie zawsze sprawiedliwe oceny, ale wszystko to jest wyrównane przez odwagę docierania do najbardziej skomplikowanych problemów amerykańskiego życia.
Ostaszewicz wielokrotnie bardzo ostro krytykuje nowy świat, w którym się znalazł, widzi j ego wielkie wady, wielkie wynaturzenia, ale jednocześnie kocha go, pewno także dlatego, że jego rozmach odpowiada jego naturze i że kontrasty to jego życie.
Kocha także Polskę, kocha swój kraj
autor ją kocha a ponadto jest także poetą.<br>Książka jest napisana z pasją, bo rozpiera ją witalizm autora, jest w niej gorycz, odraza, niechęć, potępienie, uznanie i miłość, bo taka jest natura piszącego. Są w niej uogólnienia, pochopne oskarżenia i nie zawsze sprawiedliwe oceny, ale wszystko to jest wyrównane przez odwagę docierania do najbardziej skomplikowanych problemów amerykańskiego życia.<br>Ostaszewicz wielokrotnie bardzo ostro krytykuje nowy świat, w którym się znalazł, widzi j ego wielkie wady, wielkie wynaturzenia, ale jednocześnie kocha go, pewno także dlatego, że jego rozmach odpowiada jego naturze i że kontrasty to jego życie.<br>Kocha także Polskę, kocha swój kraj
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego