Typ tekstu: Druki ulotne
Tytuł: reklamy zdrowotne
Rok: 2002
można wymagać od każdego 70-latka aby jeździł na rowerze, ale nie musi wjeżdżać windą na pierwsze piętro. Z korzyścią dla jego zdrowia będą także dłuższe spacery. Ćwiczenia fizyczne powinny wykonywać nawet osoby niepełnosprawne poruszające się na wózkach inwalidzkich i obłożnie chore. Zmniejsza się wówczas ryzyko powstania odleżyn, przykurczów mięśni, odwapnienia kości i zaburzeń funkcjonowania narządów wewnętrznych.
Brak aktywności fizycznych sprzyja rozwojowi wielu poważnych schorzeń i doprowadzić może nawet do inwalidztwa. Zagrożenie to dotyczy zwłaszcza osób podatnych na choroby układu oddechowego czy choroby narządów ruchu i układu kostnego.
Osoba zdrowa, nie dotknięta żadnymi schorzeniami, niezależnie od wieku może dowolnie dawkować sobie
można wymagać od każdego 70-latka aby jeździł na rowerze, ale nie musi wjeżdżać windą na pierwsze piętro. Z korzyścią dla jego zdrowia będą także dłuższe spacery. Ćwiczenia fizyczne powinny wykonywać nawet osoby niepełnosprawne poruszające się na wózkach inwalidzkich i obłożnie chore. Zmniejsza się wówczas ryzyko powstania odleżyn, przykurczów mięśni, odwapnienia kości i zaburzeń funkcjonowania narządów wewnętrznych.<br>Brak aktywności fizycznych sprzyja rozwojowi wielu poważnych schorzeń i doprowadzić może nawet do inwalidztwa. Zagrożenie to dotyczy zwłaszcza osób podatnych na choroby układu oddechowego czy choroby narządów ruchu i układu kostnego.<br>Osoba zdrowa, nie dotknięta żadnymi schorzeniami, niezależnie od wieku może dowolnie dawkować sobie
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego