Typ tekstu: Książka
Autor: Radosław Kobierski
Tytuł: Harar
Rok: 2005
i spokojnie, popijając brandy, oczekuje na spotkanie z żywiołem. W elegancji ojca chodziło o coś więcej niż rozwiązane sznurówki, niezapięta kamizelka czy nieuczesane włosy. Nie mówiąc już o poważniejszych brakach.
Dlatego mimo wszystko wydawało nam się zrozumiałe, że przy trzydziestostopniowym upale wychodzi na plażę w kompletnym garniturze albo tak właśnie odziany wybiera się z Brnia do rodzinnej Lisiej Góry, maszeruje kilka dobrych kilometrów, polami, po suchym piachu i glinie, w tumanach kurzu i kłującej tarniny, jak w marynarce, kamizelce, krawacie udaje się późną jesienią po kartofle do sklepu warzywnego.
W tym samym garniturze obierał ziemniaki, ładował węgiel do pieca i zamiatał
i spokojnie, popijając brandy, oczekuje na spotkanie z żywiołem. W elegancji ojca chodziło o coś więcej niż rozwiązane sznurówki, niezapięta kamizelka czy nieuczesane włosy. Nie mówiąc już o poważniejszych brakach. <br>Dlatego mimo wszystko wydawało nam się zrozumiałe, że przy trzydziestostopniowym upale wychodzi na plażę w kompletnym garniturze albo tak właśnie odziany wybiera się z Brnia do rodzinnej Lisiej Góry, maszeruje kilka dobrych kilometrów, polami, po suchym piachu i glinie, w tumanach kurzu i kłującej tarniny, jak w marynarce, kamizelce, krawacie udaje się późną jesienią po kartofle do sklepu warzywnego. <br>W tym samym garniturze obierał ziemniaki, ładował węgiel do pieca i zamiatał
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego