Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Powszechny
Nr: 46
Miejsce wydania: Kraków
Rok: 1994
Polacy mają też innego rodzaju zastrzeżenia, że np. poza wielkimi, jednorazowymi deportacjami cały czas trwały deportacje mniejszej ilości Polaków; że ci nie zajmowali całych eszelonów i przez to nie byli konwojowani w trybie eszelonowym, a więc nie istnieje po nich ślad w raportach eszelonowych, a przecież te drobne strumyczki zwiększały ogrom deportowanych.
Trzeba było dokładnie sprawdzić wiarygodność szacunków z wojsk konwojowych, w związku z tym podjęto poszukiwania dokumentów w innych zbiorach archiwalnych, mianowicie w zbiorze dokumentów Wydziału Osiedleń Specjalnych i Roboczych.
Był to pion NKWD, w gestii którego znajdowały się specposiołki, tzn.
osiedla zamknięte, w których izolowano deportowanych.
Nie mogli oddalać
Polacy mają też innego rodzaju zastrzeżenia, że np. poza wielkimi, jednorazowymi deportacjami cały czas trwały deportacje mniejszej ilości Polaków; że ci nie zajmowali całych eszelonów i przez to nie byli konwojowani w trybie &lt;orig&gt;eszelonowym&lt;/&gt;, a więc nie istnieje po nich ślad w raportach &lt;orig&gt;eszelonowych&lt;/&gt;, a przecież te drobne strumyczki zwiększały ogrom deportowanych.<br>Trzeba było dokładnie sprawdzić wiarygodność szacunków z wojsk konwojowych, w związku z tym podjęto poszukiwania dokumentów w innych zbiorach archiwalnych, mianowicie w zbiorze dokumentów Wydziału Osiedleń Specjalnych i Roboczych.<br>Był to pion NKWD, w gestii którego znajdowały się &lt;orig&gt;specposiołki&lt;/&gt;, tzn.<br>osiedla zamknięte, w których izolowano deportowanych.<br>Nie mogli oddalać
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego