Typ tekstu: Książka
Autor: Kosidowski Zenon
Tytuł: Opowieści bibilijne
Rok wydania: 1996
Rok powstania: 1963
ofiarę całopalną człowieka ze swego domostwa, który pierwszy wyjdzie mu na spotkanie.
Wojna skończyła się zupełnym rozgromieniem Ammonitów, dwadzieścia miast oraz pastwiska i winnice stały się łupem Gileadczyków.
Jefte wrócił do Mispah. Gdy zbliżał się do swego domu, pierwszą osobą, która go powitała, była jego najukochańsza jedyna córeczka. Uradowana powrotem ojca, wybiegła mu naprzeciw krokiem tanecznym, poddając sobie rytm na tamburynie. Jefte wpadł w okropną rozpacz. Rozszarpując odzienie na sobie, skarżył się wśród płaczów i jęków:
- Biada mnie, córko moja, oszukałaś mię i samaś jest oszukana, bom otworzył usta moje do Pana, a inaczej uczynić nie będę mógł.
Dziewczynka wiedziała, że
ofiarę całopalną człowieka ze swego domostwa, który pierwszy wyjdzie mu na spotkanie.<br>Wojna skończyła się zupełnym rozgromieniem Ammonitów, dwadzieścia miast oraz pastwiska i winnice stały się łupem Gileadczyków.<br>Jefte wrócił do Mispah. Gdy zbliżał się do swego domu, pierwszą osobą, która go powitała, była jego najukochańsza jedyna córeczka. Uradowana powrotem ojca, wybiegła mu naprzeciw krokiem tanecznym, poddając sobie rytm na tamburynie. Jefte wpadł w okropną rozpacz. Rozszarpując odzienie na sobie, skarżył się wśród płaczów i jęków:<br>- Biada mnie, córko moja, oszukałaś mię i samaś jest oszukana, bom otworzył usta moje do Pana, a inaczej uczynić nie będę mógł.<br>Dziewczynka wiedziała, że
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego