Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Cosmopolitan
Nr: 07
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2000
młodych Australijczyków regularnie traktuje cięcie lub przypalanie swojego ciała jako najlepszy sposób na radzenie sobie z przerastającymi ich frustracjami i cierpieniem. Dziewczyny częściej tną się, chłopcy natomiast częściej przypalają swe ciało.
Andrew Fuller, psycholog kliniczny z Uniwersytetu La Trobe w Melbourne, który styka się z wieloma przypadkami samookaleczeń, tłumaczy, że okaleczają się osoby, które bardzo cierpią i nie potrafią tego wyrazić.
- Kiedy poziom napięcia staje się niemożliwy do zniesienia, muszą jakoś dać mu upust. Kaleczenie się pomaga im, bo zamieniają swoje wewnętrzne cierpienie na ból fizyczny i w ten sposób przejmują nad nim kontrolę - mówi.
Wiele osób dokonujących samookaleczeń wypracowuje specjalne rytuały
młodych Australijczyków regularnie traktuje cięcie lub przypalanie swojego ciała jako najlepszy sposób na radzenie sobie z przerastającymi ich frustracjami i cierpieniem. Dziewczyny częściej tną się, chłopcy natomiast częściej przypalają swe ciało.<br>Andrew Fuller, psycholog kliniczny z Uniwersytetu La Trobe w Melbourne, który styka się z wieloma przypadkami samookaleczeń, tłumaczy, że okaleczają się osoby, które bardzo cierpią i nie potrafią tego wyrazić.<br>- Kiedy poziom napięcia staje się niemożliwy do zniesienia, muszą jakoś dać mu upust. Kaleczenie się pomaga im, bo zamieniają swoje wewnętrzne cierpienie na ból fizyczny i w ten sposób przejmują nad nim kontrolę - mówi.<br>Wiele osób dokonujących samookaleczeń wypracowuje specjalne rytuały
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego