Typ tekstu: Książka
Autor: Eichelberger Wojciech
Tytuł: O co pytają dzieci
Rok: 1999
mówić prawdę w sposób odpowiedzialny, nie przerzucając całej winy na tego, kto odszedł. Można na przykład powiedzieć: nam się nie udało, ale ciebie tata na pewno bardzo kocha, na zawsze zostaniesz jego ukochanym synkiem, córeczką. Mówienie mu: taty nie ma, bo cię nie chciał, bo cię nie kochał, jest niedopuszczalne, okrutne i może uczynić z dziecka wroga ojca.
To nie jest łatwe, ale prawdziwie kochać swoje dziecko to umieć wznieść się ponad własne doświadczenia i uczucia i traktować jego dobro jako coś ważniejszego od własnych małżeńskich zawirowań i emocji z tym związanych.

Tata w pracy

Mój tatuś ciągle pracuje i nie
mówić prawdę w sposób odpowiedzialny, nie przerzucając całej winy na tego, kto odszedł. Można na przykład powiedzieć: nam się nie udało, ale ciebie tata na pewno bardzo kocha, na zawsze zostaniesz jego ukochanym synkiem, córeczką. Mówienie mu: taty nie ma, bo cię nie chciał, bo cię nie kochał, jest niedopuszczalne, okrutne i może uczynić z dziecka wroga ojca.<br>To nie jest łatwe, ale prawdziwie kochać swoje dziecko to umieć wznieść się ponad własne doświadczenia i uczucia i traktować jego dobro jako coś ważniejszego od własnych małżeńskich zawirowań i emocji z tym związanych.<br><br>&lt;tit&gt;Tata w pracy&lt;/&gt;<br><br>&lt;div1&gt;Mój tatuś ciągle pracuje i nie
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego