Typ tekstu: Książka
Autor: Żukrowski Wojciech
Tytuł: Kamienne tablice
Rok wydania: 1994
Rok powstania: 1966
Nie - potrząsnął głową, był tego pewny. Patrzyła z przekornym uśmieszkiem, który zarysował jej dołki w policzkach, spoglądała trochę z góry, jakby wiele już o nim wiedziała. Ogarnął go niepokój: a może Grace jej coś szepnęła?
- Uciekajmy stąd - poderwał się nagle, dotykając jej dłoni, bo uchyliły się podwójne kotary i w okrutnym żarze słonecznym dojrzał Judytę z dwiema znajomymi Bułgarkami.
Podnieśli się, wymienił ukłon z nadchodzącymi wskazując opróżniony stolik, na który już czaił się brodaty Sikh. Zdążył jeszcze zauważyć, że Judyta nieznacznie uniosła kciuk do góry, że pochwala jego wybór. Mrużąc oczy wyszli na słońce.
Austin buchał gorącem. Rzucili się, by opuścić
Nie - potrząsnął głową, był tego pewny. Patrzyła z przekornym uśmieszkiem, który zarysował jej dołki w policzkach, spoglądała trochę z góry, jakby wiele już o nim wiedziała. Ogarnął go niepokój: a może Grace jej coś szepnęła?<br>- Uciekajmy stąd - poderwał się nagle, dotykając jej dłoni, bo uchyliły się podwójne kotary i w okrutnym żarze słonecznym dojrzał Judytę z dwiema znajomymi Bułgarkami.<br>Podnieśli się, wymienił ukłon z nadchodzącymi wskazując opróżniony stolik, na który już czaił się brodaty Sikh. Zdążył jeszcze zauważyć, że Judyta nieznacznie uniosła kciuk do góry, że pochwala jego wybór. Mrużąc oczy wyszli na słońce.<br>Austin buchał gorącem. Rzucili się, by opuścić
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego