Typ tekstu: Książka
Autor: Siemion Piotr
Tytuł: Niskie Łąki
Rok: 2000
porządek i przemknąć dalej. Ale przedtem mógł jeszcze komuś pomóc, bo miał w ręku klucze na drucianym kółku. Talizman, który pozwoli zacząć wszystko od nowa, pootwierać pułapki i pastki. Srebrna broszka, którą błyśnie się w oczy policjom, strażom, urzędom i celnikom, a wtedy otworzą się drzwi i szlabany i zaczną opadać wody, a z nocnego marszu i innych nocy, które tu przeżył, zostanie tylko pamięć kołyszących się traw, ślepych bruków i widmowych głosów ludzi, których już nigdy nie będzie, bo pozostaną tutaj, na skraju kontynentu, wśród mazutowych zmaz i radioaktywnych liszajów tej ziemi.
Szedł coraz prędzej, mając pod stopami to mokry
porządek i przemknąć dalej. Ale przedtem mógł jeszcze komuś pomóc, bo miał w ręku klucze na drucianym kółku. Talizman, który pozwoli zacząć wszystko od nowa, pootwierać pułapki i pastki. Srebrna broszka, którą błyśnie się w oczy policjom, strażom, urzędom i celnikom, a wtedy otworzą się drzwi i szlabany i zaczną opadać wody, a z nocnego marszu i innych nocy, które tu przeżył, zostanie tylko pamięć kołyszących się traw, ślepych bruków i widmowych głosów ludzi, których już nigdy nie będzie, bo pozostaną tutaj, na skraju kontynentu, wśród mazutowych zmaz i radioaktywnych liszajów tej ziemi.<br>Szedł coraz prędzej, mając pod stopami to mokry
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Zapraszamy do udziału w plebiscycie

MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2022!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

WYRAŻAJ SIĘ... PO POLSKU!

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Zagłosuj
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. Gottlieba Daimlera 2. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących Państwu Prawach, znajdą Państwo w Polityce Prywatności.

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2022"!