Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 04.13
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
al-Hakima, powiedział Reutersowi, że już wkrótce spodziewa się zawarcia porozumienia.
Zdaniem dowodzącego w polskiej strefie stabilizacyjnej generała Mieczysława Bieńka, najbliższe dni będą decydujące dla dalszego rozwoju sytuacji w regionie. Umiarkowani iraccy liderzy gościli w poniedziałek w Obozie Babilon. Bieniek wyraził nadzieję, że fala ataków na wojska koalicyjne będzie stopniowo opadać.
Kruchy rozejm w Faludży, wynegocjowany przy współudziale przedstawicieli Rady Rządzącej, udało się utrzymać w niedzielę i był on w zasadzie przestrzegany także w poniedziałek. Co prawda doszło do drobnych starć rebeliantów z amerykańskimi żołnierzami, ale walki nie wybuchły na nowo.
Powstańcy żądają wycofania wojsk amerykańskich z miasta - dowództwo wojsk USA
al-Hakima&lt;/&gt;, powiedział &lt;name type="org"&gt;Reutersowi&lt;/&gt;, że już wkrótce spodziewa się zawarcia porozumienia.<br>Zdaniem dowodzącego w polskiej strefie stabilizacyjnej generała &lt;name type="person"&gt;Mieczysława Bieńka&lt;/&gt;, najbliższe dni będą decydujące dla dalszego rozwoju sytuacji w regionie. Umiarkowani iraccy liderzy gościli w poniedziałek w &lt;name type="place"&gt;Obozie Babilon&lt;/&gt;. &lt;name type="person"&gt;Bieniek&lt;/&gt; wyraził nadzieję, że fala ataków na wojska koalicyjne będzie stopniowo opadać.<br>Kruchy rozejm w &lt;name type="place"&gt;Faludży&lt;/&gt;, wynegocjowany przy współudziale przedstawicieli &lt;name type="org"&gt;Rady Rządzącej&lt;/&gt;, udało się utrzymać w niedzielę i był on w zasadzie przestrzegany także w poniedziałek. Co prawda doszło do drobnych starć rebeliantów z amerykańskimi żołnierzami, ale walki nie wybuchły na nowo.<br>Powstańcy żądają wycofania wojsk amerykańskich z miasta - dowództwo wojsk &lt;name type="place"&gt;USA
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego