Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Powszechny
Nr: 46
Miejsce wydania: Kraków
Rok: 1994
wolności?
Był taki film Abuładze "Pokuta". Ważny.
Pokuta, odkupienie, o którym ten film opowiadał, ma - widać to dziś wyraźnie - także i taki sens, że ta praca duchowa i moralna nad usuwaniem piętna przeszłości" nie zakończyła się i jest w istocie mozołem dla przyszłości.


Jan Winiecki "Utopijnych socjalistów widzenie świata"

Ręce opadają, kiedy czyta się wypowiedzi wykształconych ludzi z nurtu socjalizmu utopijnego, który króluje wśród lewicowej polskiej inteligencji.
Celują w tym ludzie związani z anachronizmem politycznym zwanym Unią Pracy.
Odmowa uznania elementarnych faktów, jeśli są niewygodne dla drogich sercu utopii, wywołuje gwałtowną niechęć do prowadzenia jakichkolwiek dyskusji.
Dyskusja dotyczyć powinna bowiem interpretacji
wolności?<br>Był taki film Abuładze "Pokuta". Ważny.<br>Pokuta, odkupienie, o którym ten film opowiadał, ma - widać to dziś wyraźnie - także i taki sens, że ta praca duchowa i moralna nad usuwaniem piętna przeszłości" nie zakończyła się i jest w istocie mozołem dla przyszłości.&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="art"&gt;<br>&lt;au&gt;Jan Winiecki&lt;/&gt; &lt;tit&gt;"Utopijnych socjalistów widzenie świata"&lt;/&gt;<br><br>Ręce opadają, kiedy czyta się wypowiedzi wykształconych ludzi z nurtu socjalizmu utopijnego, który króluje wśród lewicowej polskiej inteligencji.<br>Celują w tym ludzie związani z anachronizmem politycznym zwanym Unią Pracy.<br>Odmowa uznania elementarnych faktów, jeśli są niewygodne dla drogich sercu utopii, wywołuje gwałtowną niechęć do prowadzenia jakichkolwiek dyskusji.<br>Dyskusja dotyczyć powinna bowiem interpretacji
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego