Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Gazeta Obserwatora IMGW
Nr: 5-6
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1987
strefie wody średniej.
Kolejne intensywne opady o pochodzeniu burzowym wystąpiły 26.06 obejmując obszar górnego dorzecza Bobru, Nysy Kłodzkiej i Soły, gdzie wystąpiły wzrosty stanów wody lokalnie przekraczając stany alarmowe. Na pozostałych rzekach kraju stany wody w czerwcu ulegały wahaniom z ogólną tendencją do opadania.
W lipcu wody na ogół opadały układając się w dorzeczu Odry w strefie stanów średnich, w dorzeczu Wisły w strefie stanów niskich. Lokalnie występowały wahania spowodowane opadami deszczu.
W pierwszej połowie sierpnia została zahamowana tendencja opadania stanów wody. Wzrosty wystąpiły dopiero po intensywnych opadach 15 i 17-19 sierpnia. Na górskich dopływach Odry lokalnie zostały przekroczone
strefie wody średniej.<br>Kolejne intensywne opady o pochodzeniu burzowym wystąpiły 26.06 obejmując obszar górnego dorzecza Bobru, Nysy Kłodzkiej i Soły, gdzie wystąpiły wzrosty stanów wody lokalnie przekraczając stany alarmowe. Na pozostałych rzekach kraju stany wody w czerwcu ulegały wahaniom z ogólną tendencją do opadania. <br>W lipcu wody na ogół opadały układając się w dorzeczu Odry w strefie stanów średnich, w dorzeczu Wisły w strefie stanów niskich. Lokalnie występowały wahania spowodowane opadami deszczu.<br>W pierwszej połowie sierpnia została zahamowana tendencja opadania stanów wody. Wzrosty wystąpiły dopiero po intensywnych opadach 15 i 17-19 sierpnia. Na górskich dopływach Odry lokalnie zostały przekroczone
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2023

Zapraszamy do udziału w zabawie!

Wybierz słowo
Ile masz lat?
Honorowy Mecenas Plebiscytu

Pobierz e-book "Chwytaj mem" Bartka Chacińskiego!

Honorowy Mecenas Plebiscytu
Zagłosuj
Administratorem danych osobowych uczestników plebiscytu jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących prawach, dostępne jest w Regulaminie. W przypadku wyrażenia zgód marketingowych współadministratorami danych są Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. oraz ePWN Sp. z o.o., na zasadach określonych w Polityce Prywatności.

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2023"!