Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Gazeta Obserwatora IMGW
Nr: 5-6
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1987
strefie wody średniej.
Kolejne intensywne opady o pochodzeniu burzowym wystąpiły 26.06 obejmując obszar górnego dorzecza Bobru, Nysy Kłodzkiej i Soły, gdzie wystąpiły wzrosty stanów wody lokalnie przekraczając stany alarmowe. Na pozostałych rzekach kraju stany wody w czerwcu ulegały wahaniom z ogólną tendencją do opadania.
W lipcu wody na ogół opadały układając się w dorzeczu Odry w strefie stanów średnich, w dorzeczu Wisły w strefie stanów niskich. Lokalnie występowały wahania spowodowane opadami deszczu.
W pierwszej połowie sierpnia została zahamowana tendencja opadania stanów wody. Wzrosty wystąpiły dopiero po intensywnych opadach 15 i 17-19 sierpnia. Na górskich dopływach Odry lokalnie zostały przekroczone
strefie wody średniej.<br>Kolejne intensywne opady o pochodzeniu burzowym wystąpiły 26.06 obejmując obszar górnego dorzecza Bobru, Nysy Kłodzkiej i Soły, gdzie wystąpiły wzrosty stanów wody lokalnie przekraczając stany alarmowe. Na pozostałych rzekach kraju stany wody w czerwcu ulegały wahaniom z ogólną tendencją do opadania. <br>W lipcu wody na ogół opadały układając się w dorzeczu Odry w strefie stanów średnich, w dorzeczu Wisły w strefie stanów niskich. Lokalnie występowały wahania spowodowane opadami deszczu.<br>W pierwszej połowie sierpnia została zahamowana tendencja opadania stanów wody. Wzrosty wystąpiły dopiero po intensywnych opadach 15 i 17-19 sierpnia. Na górskich dopływach Odry lokalnie zostały przekroczone
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Zapraszamy do udziału w plebiscycie

MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2022!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

WYRAŻAJ SIĘ... PO POLSKU!

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Zagłosuj
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. Gottlieba Daimlera 2. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących Państwu Prawach, znajdą Państwo w Polityce Prywatności.

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2022"!