Typ tekstu: Książka
Autor: Kosmol Jan
Tytuł: Automatyzacja obrabiarek i obróbki skrawaniem
Rok: 1995
narzędziu przypisany jest jego numer w postaci zakodowanej, np. za pomocą systemu pierścieni (rys. 3.138) na części chwytowej narzędzia.
Do najważniejszych zalet tego systemu kodowania należy zaliczyć:
- Dowolne usytuowanie narzędzia w magazynie. Podczas automatycznej wymiany narzędzia zmieniacz narzędzia może je umieścić w dowolnym, pustym gnieździe narzędziowym w magazynie. Podobnie operator może umieścić narzędzie, które zostało przez niego wymienione, w dowolnym pustym gnieździe magazynu.
- W odróżnieniu od systemu kodowania gniazd narzędziowych, numer narzędzia używany w programie jest fizycznie zgodny z numerem narzędzia w magazynie (poprzednio nie było takiej zgodności, ponieważ numeracji podlegały gniazda narzędziowe, a programowaniu numery narzędzi).
- W zasadzie każde
narzędziu przypisany jest jego numer w postaci zakodowanej, np. za pomocą systemu pierścieni (rys. 3.138) na części chwytowej narzędzia.<br>Do najważniejszych zalet tego systemu kodowania należy zaliczyć:<br>- Dowolne usytuowanie narzędzia w magazynie. Podczas automatycznej wymiany narzędzia zmieniacz narzędzia może je umieścić w dowolnym, pustym gnieździe narzędziowym w magazynie. Podobnie operator może umieścić narzędzie, które zostało przez niego wymienione, w dowolnym pustym gnieździe magazynu.<br>- W odróżnieniu od systemu kodowania gniazd narzędziowych, numer narzędzia używany w programie jest fizycznie zgodny z numerem narzędzia w magazynie (poprzednio nie było takiej zgodności, ponieważ numeracji podlegały gniazda narzędziowe, a programowaniu numery narzędzi).<br>- W zasadzie każde
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego