Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Gazeta Lubuska
Nr: 02.07
Miejsce wydania: Zielona Góra
Rok: 2005
sposób rozumienia się, że razem chodzimy po planie i jednocześnie wpadamy na to, gdzie postawić kamerę, jaki założyć obiektyw.


Witek czuje światło


Zgliński śmieje się, że na Zachodzie autor zdjęć pracuje na planie jako technik. Tak ma wpisane w umowie. Że tam autora zdjęć nie traktują jako współtwórcy filmu, tylko operatora, który włącza i wyłącza kamerę. A właśnie takiego współtworzenia filmu uczą w łódzkiej Filmówce!
- Witek ma znakomite wyczucie światła! - podkreśla Zgliński, deklarując, że następny film znów nakręci z Płóciennikiem przy kamerze.
Skąd pewność, że będzie następny projekt? - Mój producent już na festiwalu w Wenecji - na serwetce w restauracji - kazał mi
sposób rozumienia się, że razem chodzimy po planie i jednocześnie wpadamy na to, gdzie postawić kamerę, jaki założyć obiektyw.<br><br><br>&lt;tit&gt;Witek czuje światło&lt;/&gt;<br><br><br>Zgliński śmieje się, że na Zachodzie autor zdjęć pracuje na planie jako technik. Tak ma wpisane w umowie. Że tam autora zdjęć nie traktują jako współtwórcy filmu, tylko operatora, który włącza i wyłącza kamerę. A właśnie takiego współtworzenia filmu uczą w łódzkiej Filmówce! <br>- Witek ma znakomite wyczucie światła! - podkreśla Zgliński, deklarując, że następny film znów nakręci z Płóciennikiem przy kamerze. <br>Skąd pewność, że będzie następny projekt? - Mój producent już na festiwalu w Wenecji - na serwetce w restauracji - kazał mi
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego