Typ tekstu: Książka
Autor: Gotowała Jerzy
Tytuł: Najkrócej żyją motyle. Lotnictwo rozpoznawcze wciąż niezbędne
Rok: 1996
z wysięgnikiem przygotowanym do tankowania.
- Pozycja do tankowania - usłyszał w słuchawkach hełmu.
- Przyjąłem...
Pozycja do tankowania oznaczała usytuowanie SR-71A dwadzieścia stóp z tyłu oraz dziesięć w dół od miejsca w gondoli sterowania operacją w KC-135; Thomas po mistrzowsku podprowadził Blackbirda. Kilkuletnie doświadczenie pozwoliło mu utrzymać stabilność tak, że operatorowi pozostało tylko opuścić wysięgnik parę stóp niżej.
Mieli wreszcie dokładnie przed sobą tę dojną krowę. Jej masywny kadłub sprawiał wrażenie, jakby został złożony z owalnych kręgów cembrowiny. Była to maszyna powolna, ale pojemna, życiodajna i z reguły niezawodna.
- Paliwo odbierane. Przecieków brak - zameldował Reid.
Blackbird płynął w powietrzu gładko i
z wysięgnikiem przygotowanym do tankowania.<br> - Pozycja do tankowania - usłyszał w słuchawkach hełmu.<br> - Przyjąłem...<br>Pozycja do tankowania oznaczała usytuowanie SR-71A dwadzieścia stóp z tyłu oraz dziesięć w dół od miejsca w gondoli sterowania operacją w KC-135; Thomas po mistrzowsku podprowadził Blackbirda. Kilkuletnie doświadczenie pozwoliło mu utrzymać stabilność tak, że operatorowi pozostało tylko opuścić wysięgnik parę stóp niżej.<br>Mieli wreszcie dokładnie przed sobą tę dojną krowę. Jej masywny kadłub sprawiał wrażenie, jakby został złożony z owalnych kręgów cembrowiny. Była to maszyna powolna, ale pojemna, życiodajna i z reguły niezawodna.<br> - Paliwo odbierane. Przecieków brak - zameldował Reid.<br>Blackbird płynął w powietrzu gładko i
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!