Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Machina
Nr: 2
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1998
podobnym autorytecie artystycznym, wywierający wpływ na pozostałych filmowców tych regionów. Jak zatem oceniać ich filmy? Czym wytłumaczyć fascynację i przyjemność towarzyszącą oglądaniu filmów np. z Jamajki? Ciekawością świata? Chęcią poznania i zrozumienia innych ludzi?

Odpowiedź wydaje się oczywista. Jeśli grzeszący naiwnością sposób gry aktorów i podobny im poziom reżyserskiego i operatorskiego warsztatu potraktuje się jako problem drugorzędny, przed oglądającym otworzy się perspektywa przeżycia obrazów nieskażonych rutyną, szczerych i autentycznych, a przede wszystkim dalekich od estetycznych wzorów kina amerykańsko-europejskiego. O ich wartości decyduje nie profesjonalizm, lecz lokalna wyobraźnia twórców, oryginalność spojrzenia, wrażliwość.

Charakterystycznym przykładem kina popularnego, czerpiącego inspirację z lokalnego folkloru
podobnym autorytecie artystycznym, wywierający wpływ na pozostałych filmowców tych regionów. Jak zatem oceniać ich filmy? Czym wytłumaczyć fascynację i przyjemność towarzyszącą oglądaniu filmów np. z Jamajki? Ciekawością świata? Chęcią poznania i zrozumienia innych ludzi?<br><br> Odpowiedź wydaje się oczywista. Jeśli grzeszący naiwnością sposób gry aktorów i podobny im poziom reżyserskiego i operatorskiego warsztatu potraktuje się jako problem drugorzędny, przed oglądającym otworzy się perspektywa przeżycia obrazów nieskażonych rutyną, szczerych i autentycznych, a przede wszystkim dalekich od estetycznych wzorów kina amerykańsko-europejskiego. O ich wartości decyduje nie profesjonalizm, lecz lokalna wyobraźnia twórców, oryginalność spojrzenia, wrażliwość.<br><br> Charakterystycznym przykładem kina popularnego, czerpiącego inspirację z lokalnego folkloru
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!