Typ tekstu: Książka
Tytuł: Wyjść z matni
Rok: 1994
walce z alkoholem takiej możliwości nie ma, więc kiedy człowiek to zobaczy, zostaje ze świadomością przegranej.
Anka: "Kto zechce przyznać się do całkowitej porażki? Praktycznie nikt. Wszystkie naturalne instynkty buntują się w nas na samą myśl o własnej bezsilności. Naprawdę bardzo trudno przyznać, że z kieliszkiem w ręku pozwoliliśmy się opętać zabójczej obsesji picia" - czytam w komentarzu do Dwunastu Kroków.
Monika: Jak przebić się przez ten opór i bunt? Opowiadaliście o spisywaniu przykładów nieudanych prób kontrolowania picia. Czy są inne sposoby?
Włodek: Ten jest najważniejszy, ale mogę ci podać inny przykład, o którym opowiadał Staszek: "Na zajęciach na oddziale przeżyłem swoją
walce z alkoholem takiej możliwości nie ma, więc kiedy człowiek to zobaczy, zostaje ze świadomością przegranej.&lt;/&gt;<br>&lt;who3&gt;Anka: &lt;q&gt;"Kto zechce przyznać się do całkowitej porażki? Praktycznie nikt. Wszystkie naturalne instynkty buntują się w nas na samą myśl o własnej bezsilności. Naprawdę bardzo trudno przyznać, że z kieliszkiem w ręku pozwoliliśmy się opętać zabójczej obsesji picia"&lt;/&gt; - czytam w komentarzu do Dwunastu Kroków.&lt;/&gt;<br>&lt;who1&gt;Monika: Jak przebić się przez ten opór i bunt? Opowiadaliście o spisywaniu przykładów nieudanych prób kontrolowania picia. Czy są inne sposoby?&lt;/&gt;<br>&lt;who2&gt;Włodek: Ten jest najważniejszy, ale mogę ci podać inny przykład, o którym opowiadał Staszek: &lt;q&gt;"Na zajęciach na oddziale przeżyłem swoją
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2020

Przyłącz się do V edycji plebiscytu PWN i zgłoś swoją propozycję.
UWAGA! Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe, ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!
Powiedz o plebiscycie swoim znajomym.

Głosy można oddawać do
30 listopada 2020 r.

Wyślij
Weź udział w akcji „Młodzieżowe Słowo Roku 2020”!