Typ tekstu: Książka
Autor: Broszkiewicz Jerzy
Tytuł: Doktor Twardowski
Rok wydania: 1987
Rok powstania: 1978
Górnicki.
Posługiwał się dość często techniką aluzyjną i tym to sposobem powstał pan Twardowski. Jako byt aluzyjny!
W istocie bowiem Górnickiemu chodziło rzekomo o uczonego z Wittembergii, maga i doktora wiedzy tajemnej.
Człowiek ten został sprowadzony d o Polski za dobre pieniądze i dla dużych pieniędzy.
- To znaczy? - Otrzymał zadanie: opętać najbogatszego w Koronie, zrozpaczonego wdowca.
Mistrza wiedzy tajemnej sprowadzili rzekomo do Polski nadzwyczaj możni panowie: Franciszek Krasiński oraz bracia Mniszech.
Zrozpaczony, wdowiec, Jego Królewska Mość Zygmunt August, po śmierci żony Barbary de domo Radziwiłł, a primo voto wojewodzi ny Gasztołdowej, zaczął szukać pociechy w świecie zabiegów nekromanckich i bytów niematerialnych
Górnicki.<br>Posługiwał się dość często techniką aluzyjną i tym to sposobem powstał pan Twardowski. Jako byt aluzyjny!<br>W istocie bowiem Górnickiemu chodziło rzekomo o uczonego z Wittembergii, maga i doktora wiedzy tajemnej.<br>Człowiek ten został sprowadzony d o Polski za dobre pieniądze i dla dużych pieniędzy.<br>- To znaczy? - Otrzymał zadanie: opętać najbogatszego w Koronie, zrozpaczonego wdowca.<br>Mistrza wiedzy tajemnej sprowadzili rzekomo do Polski nadzwyczaj możni panowie: Franciszek Krasiński oraz bracia Mniszech.<br>Zrozpaczony, wdowiec, Jego Królewska Mość Zygmunt August, po śmierci żony Barbary de domo Radziwiłł, a primo voto wojewodzi ny Gasztołdowej, zaczął szukać pociechy w świecie zabiegów nekromanckich i bytów niematerialnych
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

ZAGŁOSUJ NA MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021!

To już ostatnia prosta! Rozwijana lista poniżej zawiera finałową dwudziestkę. Zapoznaj się z ich znaczeniem i zagłosuj na zwycięskie słowo!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!