Typ tekstu: Książka
Autor: Dydat Stanisław
Tytuł: Jezioro Bodeńskie
Rok wydania: 1995
Rok powstania: 1946
na cenzurowanym. Ale atmosfera jest tak ociężała, że docinki i żarty zmieniają się w poważne zarzuty. Nudzi mnie to, odpieram je niedbale i leniwie.
Jakieś szamotanie pod drzwiami, potem nagła cisza, widać na cieniu, że dziadunio podgląda przez dziurkę od klucza.
- Ach, ta mama - mówi Krzysztof patrząc na zegarek.
Wszystkich opętał jakiś szał przeciwko mnie. Wymawiają mi wszelkie błędy, grzechy i uchybienia. Zaczyna mnie to drażnić. Ludka jest zachwycona. Wreszcie nie wytrzymuję i wybucham:
- Dajcie mi święty spokój wreszcie. Co was to wszystko obchodzi. Jestem, jaki jestem, i nie mam zamiaru się zmienić. Jeżeli wam się nie podobam, to chętnie poszukam
na cenzurowanym. Ale atmosfera jest tak ociężała, że docinki i żarty zmieniają się w poważne zarzuty. Nudzi mnie to, odpieram je niedbale i leniwie.<br>Jakieś szamotanie pod drzwiami, potem nagła cisza, widać na cieniu, że dziadunio podgląda przez dziurkę od klucza.<br>- Ach, ta mama - mówi Krzysztof patrząc na zegarek.<br>Wszystkich opętał jakiś szał przeciwko mnie. Wymawiają mi wszelkie błędy, grzechy i uchybienia. Zaczyna mnie to drażnić. Ludka jest zachwycona. Wreszcie nie wytrzymuję i wybucham:<br>- Dajcie mi święty spokój wreszcie. Co was to wszystko obchodzi. Jestem, jaki jestem, i nie mam zamiaru się zmienić. Jeżeli wam się nie podobam, to chętnie poszukam
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

ZAGŁOSUJ NA MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021!

To już ostatnia prosta! Rozwijana lista poniżej zawiera finałową dwudziestkę. Zapoznaj się z ich znaczeniem i zagłosuj na zwycięskie słowo!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!