Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Pani
Nr: 5
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1993
może niedługo powstaną kliniki korygowania urody niemowlaków? Albo jeszcze psich ras czy kocich fizjonomii? Przed laty angielski humorysta Evelyn Waugh szydził z amerykańskich cmentarzy dla psów. Dlaczego dziś nie urządzić specjalnych cmentarzy dla "ludzi naturalnych" i tych lepszych, poprawionych przez lekarzy?
Dobrze więc, że z samego Hollywoodu nadszedł głos wyśmiewający opętanie wyścigiem, który nic dobrego ze sobą nie niesie. Znamionuje tylko próżnię duchową, jaka się tworzy w pewnych kręgach zachodniej cywilizacji. Bo co innego piękno, zdrowie i higiena, a co innego - jak powiedział pewien myśliciel - "próżnowanie na pokaz".
Krzysztof Mętrak


JOANNY GRA O WSZYSTKO
To było gorące lato. Dla mnie okropne
może niedługo powstaną kliniki korygowania urody niemowlaków? Albo jeszcze psich ras czy kocich fizjonomii? Przed laty angielski humorysta Evelyn Waugh szydził z amerykańskich cmentarzy dla psów. Dlaczego dziś nie urządzić specjalnych cmentarzy dla "ludzi naturalnych" i tych lepszych, poprawionych przez lekarzy?<br> Dobrze więc, że z samego Hollywoodu nadszedł głos wyśmiewający opętanie wyścigiem, który nic dobrego ze sobą nie niesie. Znamionuje tylko próżnię duchową, jaka się tworzy w pewnych kręgach zachodniej cywilizacji. Bo co innego piękno, zdrowie i higiena, a co innego - jak powiedział pewien myśliciel - "próżnowanie na pokaz".<br>&lt;au&gt;Krzysztof Mętrak &lt;/&gt;&lt;/&gt;<br>&lt;page nr=60&gt;<br><br>&lt;div type="art" sex="f"&gt;&lt;tit&gt;JOANNY GRA O WSZYSTKO&lt;/&gt;<br>To było gorące lato. Dla mnie okropne
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego