Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Metropol
Nr: 03.7
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2001
nie jest tak prosta. Znajomy pożycza 200 złotych do końca miesiąca i czeka na zwrot dokładnie takiej samej sumy. Bank natomiast chce zarobić, bo to jest jego celem.
Czym tak naprawdę różni się pożyczka od kredytu? Pożyczki udzielić może tylko właściciel pieniędzy, a jej umowę reguluje prawo cywilne. Kredyt natomiast opiera sie na prawie bankowym. Wniosek: tylko bank udziela kredytu, a pożyczki może udzielić każdy, kto posiada gotówkę.

Własność kwoty

Umowa pożyczki przenosi własność kwoty na tego, który ją bierze i pożyczkodawca nie może ingerować w sposób wykorzystania tych pieniędzy.
W przypadku kredytu bank oddaje określoną sumę do dyspozycji klientowi, ale wciąż
nie jest tak prosta. Znajomy pożycza 200 złotych do końca miesiąca i czeka na zwrot dokładnie takiej samej sumy. Bank natomiast chce zarobić, bo to jest jego celem.<br>Czym tak naprawdę różni się pożyczka od kredytu? Pożyczki udzielić może tylko właściciel pieniędzy, a jej umowę reguluje prawo cywilne. Kredyt natomiast opiera sie na prawie bankowym. Wniosek: tylko bank udziela kredytu, a pożyczki może udzielić każdy, kto posiada gotówkę.<br><br>&lt;tit&gt;Własność kwoty&lt;/&gt;<br><br>Umowa pożyczki przenosi własność kwoty na tego, który ją bierze i pożyczkodawca nie może ingerować w sposób wykorzystania tych pieniędzy.<br>W przypadku kredytu bank oddaje określoną sumę do dyspozycji klientowi, ale wciąż
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego