Typ tekstu: Książka
Autor: Myślińska Elżbieta
Tytuł: Laboratoryjne badania gruntów
Rok wydania: 1998
Rok powstania: 1992
temperaturze 105-110oC.

2. Wysuszony piasek przesiewa się przez sito o wymiarach oczek 5 mm.

3. Wyznacza się wewnętrzną objętość cylindra V przez pomiar jego wysokości h i wewnętrznej średnicy d za pomocą suwmiarki.

4. Waży się pusty cylinder.

5. Przesiany piasek wsypuje się do cylindra przez lejek, który początkowo opiera się o dno cylindra i stopniowo podnosi, w miarę napełniania cylindra, trzymając lejek stale na powierzchni nasypywanego gruntu.

6. Po napełnieniu całego cylindra gruntem powierzchnię gruntu wyrównuje się nożem, równo z krawędzią cylindra.

7. Waży się cylinder z gruntem (mst).

8. Na powierzchni gruntu w cylindrze ustawia się tłok i przeprowadza
temperaturze 105-110oC.<br><br>2. Wysuszony piasek przesiewa się przez sito o wymiarach oczek 5 mm.<br><br>3. Wyznacza się wewnętrzną objętość cylindra V przez pomiar jego wysokości h i wewnętrznej średnicy d za pomocą suwmiarki.<br><br>4. Waży się pusty cylinder.<br><br>5. Przesiany piasek wsypuje się do cylindra przez lejek, który początkowo opiera się o dno cylindra i stopniowo podnosi, w miarę napełniania cylindra, trzymając lejek stale na powierzchni nasypywanego gruntu.<br><br>6. Po napełnieniu całego cylindra gruntem powierzchnię gruntu wyrównuje się nożem, równo z krawędzią cylindra.<br><br>7. Waży się cylinder z gruntem (mst).<br><br>8. Na powierzchni gruntu w cylindrze ustawia się tłok i przeprowadza
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego