Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Metropol
Nr: 02.12
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2001
bezdzietna rozwódka po pięćdziesiątce. Jej sklonowanie planowane jest na 2007 r.
Autorzy eksperymentu nie ujawnią ani liczby komórek jajowych, ani liczby kobiet-nosicielek płodów potrzebnych do tego, by któraś z ciąż zakończyła się narodzeniem klonu Amerykanki. Milczą też na temat kosztów tego przedsięwzięcia.
Projekt ten naturalnie wstrząsnął nie tylko amerykańską opinią publiczną. Światowa elita naukowców ma zamiar wystąpić do prezydenta USA oraz do rządów krajów europejskich i azjatyckich o zakazanie takich prób. Prawdopodobnie niektóre społeczeństwa zażądają kar dla tych, którzy zakaz ten złamią, tak jak jest w przypadku aborcji czy eutanazji.
Klonowanie żywych istot ma tyle samo zwolenników co przeciwników. Jest to
bezdzietna rozwódka po pięćdziesiątce. Jej sklonowanie planowane jest na 2007 r.<br>Autorzy eksperymentu nie ujawnią ani liczby komórek jajowych, ani liczby kobiet-nosicielek płodów potrzebnych do tego, by któraś z ciąż zakończyła się narodzeniem klonu Amerykanki. Milczą też na temat kosztów tego przedsięwzięcia.<br>Projekt ten naturalnie wstrząsnął nie tylko amerykańską opinią publiczną. Światowa elita naukowców ma zamiar wystąpić do prezydenta USA oraz do rządów krajów europejskich i azjatyckich o zakazanie takich prób. Prawdopodobnie niektóre społeczeństwa zażądają kar dla tych, którzy zakaz ten złamią, tak jak jest w przypadku aborcji czy eutanazji.<br>Klonowanie żywych istot ma tyle samo zwolenników co przeciwników. Jest to
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego