Typ tekstu: Książka
Autor: Szaniawski Klemens
Tytuł: O nauce, rozumowaniu i wartościach
Rok: 1994
jest warunkiem niezbędnym ugruntowania materialistycznej interpretacji praw statystycznych.Nie ma zresztą powodu uciekać się w tej sprawie do przypuszczeń. Przeprowadzono w ostatnich latach sporo eksperymentów, których wyniki omówione zostały w specjalnej publikacji. Okazało się doświadczalnie, że jedynie w skrajnie prostych sytuacjach (przy istnieniu tzw. punktu siodłowego, a więc gdy decyzja optymalna nie ma losowego charakteru) rzeczywiste zachowania się ludzi są jako tako zgodne z teorią. Cóż dopiero, gdy konflikt interesów jest tylko częściowy. A przecież te właśnie sytuacje są najbardziej interesujące socjologicznie.
I nic dziwnego, że doświadczenie nie potwierdza na ogół teorii gier; bo nie w tym głównie celu została zbudowana
jest warunkiem niezbędnym ugruntowania materialistycznej interpretacji praw statystycznych.<br><br>&lt;gap reason="sampling"&gt;<br><br> Nie ma zresztą powodu uciekać się w tej sprawie do przypuszczeń. Przeprowadzono w ostatnich latach sporo eksperymentów, których wyniki omówione zostały w specjalnej publikacji. Okazało się doświadczalnie, że jedynie w skrajnie prostych sytuacjach (przy istnieniu tzw. punktu siodłowego, a więc gdy decyzja optymalna nie ma losowego charakteru) rzeczywiste zachowania się ludzi są jako tako zgodne z teorią. Cóż dopiero, gdy konflikt interesów jest tylko częściowy. A przecież te właśnie sytuacje są najbardziej interesujące socjologicznie.<br> I nic dziwnego, że doświadczenie nie potwierdza na ogół teorii gier; bo nie w tym głównie celu została zbudowana
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!