Typ tekstu: Książka
Autor: Szaniawski Klemens
Tytuł: O nauce, rozumowaniu i wartościach
Rok: 1994
jest warunkiem niezbędnym ugruntowania materialistycznej interpretacji praw statystycznych.Nie ma zresztą powodu uciekać się w tej sprawie do przypuszczeń. Przeprowadzono w ostatnich latach sporo eksperymentów, których wyniki omówione zostały w specjalnej publikacji. Okazało się doświadczalnie, że jedynie w skrajnie prostych sytuacjach (przy istnieniu tzw. punktu siodłowego, a więc gdy decyzja optymalna nie ma losowego charakteru) rzeczywiste zachowania się ludzi są jako tako zgodne z teorią. Cóż dopiero, gdy konflikt interesów jest tylko częściowy. A przecież te właśnie sytuacje są najbardziej interesujące socjologicznie.
I nic dziwnego, że doświadczenie nie potwierdza na ogół teorii gier; bo nie w tym głównie celu została zbudowana
jest warunkiem niezbędnym ugruntowania materialistycznej interpretacji praw statystycznych.<br><br>&lt;gap reason="sampling"&gt;<br><br> Nie ma zresztą powodu uciekać się w tej sprawie do przypuszczeń. Przeprowadzono w ostatnich latach sporo eksperymentów, których wyniki omówione zostały w specjalnej publikacji. Okazało się doświadczalnie, że jedynie w skrajnie prostych sytuacjach (przy istnieniu tzw. punktu siodłowego, a więc gdy decyzja optymalna nie ma losowego charakteru) rzeczywiste zachowania się ludzi są jako tako zgodne z teorią. Cóż dopiero, gdy konflikt interesów jest tylko częściowy. A przecież te właśnie sytuacje są najbardziej interesujące socjologicznie.<br> I nic dziwnego, że doświadczenie nie potwierdza na ogół teorii gier; bo nie w tym głównie celu została zbudowana
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Zapraszamy do udziału w plebiscycie

MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2022!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

WYRAŻAJ SIĘ... PO POLSKU!

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Zagłosuj
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. Gottlieba Daimlera 2. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących Państwu Prawach, znajdą Państwo w Polityce Prywatności.

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2022"!