Typ tekstu: Książka
Autor: Myślińska Elżbieta
Tytuł: Laboratoryjne badania gruntów
Rok wydania: 1998
Rok powstania: 1992
stosunek różnicy wysokości próbki po i przed spęcznieniem do jej wysokości początkowej, wyrażony w procentach. Wielkość pęcznienia w takim przypadku określa wzór:

Istnieje także duża różnorodność badań pęcznienia, polegająca na różnym ustaleniu stanu, w jakim znajduje się próbka przed przystąpieniem do badania (naruszony, nienaruszony), różnej wilgotności początkowej próbki (powietrznosucha, naturalna, optymalna), różnym ciśnieniu wywieranym na próbkę podczas badania.

Najczęściej stosowanymi parametrami dla oznaczania zdolności do pęcznienia gruntu są
stosunek różnicy wysokości próbki po i przed spęcznieniem do jej wysokości początkowej, wyrażony w procentach. Wielkość pęcznienia w takim przypadku określa wzór: &lt;gap&gt;<br><br>Istnieje także duża różnorodność badań pęcznienia, polegająca na różnym ustaleniu stanu, w jakim znajduje się próbka przed przystąpieniem do badania (naruszony, nienaruszony), różnej wilgotności początkowej próbki (&lt;orig&gt;powietrznosucha&lt;/&gt;, naturalna, optymalna), różnym ciśnieniu wywieranym na próbkę podczas badania.<br><br>Najczęściej stosowanymi parametrami dla oznaczania zdolności do pęcznienia gruntu są
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Zapraszamy do udziału w plebiscycie

MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2022!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

WYRAŻAJ SIĘ... PO POLSKU!

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Zagłosuj
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. Gottlieba Daimlera 2. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących Państwu Prawach, znajdą Państwo w Polityce Prywatności.

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2022"!