Typ tekstu: Książka
Autor: Kasperczyk Tadeusz,
Fenczyn Jan
Tytuł: Podręcznik odnowy psychosomatycznej
Rok: 1996
różnego rodzaju stanami chorobowymi, np. chronicznymi infekcjami czy stanem przeciążenia, jednak podstawowymi przyczynami zaburzeń snu są banalne z pozoru napięcia, przedłużające się stany stresu, nierozwiązane problemy życia codziennego, w konsekwencji czego chory sięga po środki wspomagające sen, stwarzając zamknięte koło uzależnienia.
Ludzie różnią się od siebie okresem snu potrzebnym do optymalnej regeneracji organizmu, przy czym za normę zwykliśmy uważać 8 h. Ilość potrzebnego snu zależy jednak od jego jakości; sen pełnowartościowy, spokojny, głęboki pozwala na jego skrócenie.
Zapotrzebowanie na sen zmienia się także z wiekiem - niemowlęta przesypiają większość doby, dorastając skracamy nocny odpoczynek.
Efektywny odpoczynek daje także krótka, kilkuminutowa drzemka, lub
różnego rodzaju stanami chorobowymi, np. chronicznymi infekcjami czy stanem przeciążenia, jednak podstawowymi przyczynami zaburzeń snu są banalne z pozoru napięcia, przedłużające się stany stresu, nierozwiązane problemy życia codziennego, w konsekwencji czego chory sięga po środki wspomagające sen, stwarzając zamknięte koło uzależnienia.<br>Ludzie różnią się od siebie okresem snu potrzebnym do optymalnej regeneracji organizmu, przy czym za normę zwykliśmy uważać 8 h. Ilość potrzebnego snu zależy jednak od jego jakości; sen pełnowartościowy, spokojny, głęboki pozwala na jego skrócenie.<br>Zapotrzebowanie na sen zmienia się także z wiekiem - niemowlęta przesypiają większość doby, dorastając skracamy nocny odpoczynek.<br>Efektywny odpoczynek daje także krótka, kilkuminutowa drzemka, lub
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego