Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Przegląd Organizacji
Nr: 7
Miejsce wydania: Warszawa
Rok powstania: 1965
wielkości programu docelowego zakładu, jako podstawowej wielkości koniecznej do dalszych szczegółowych przeliczeń projektu modernizacji. Oczywiście, najbardziej wskazane jest, aby docelowy program pokrywał się z optymalnym wykorzystaniem docelowej zdolności produkcyjnej zakładu.
Wychodząc z założenia, że maksymalne wykorzystanie zdolności produkcyjnej zakładu wyraża się przede wszystkim:
a) optymalnym wykorzystaniem dysponowanej powierzchni produkcyjnej,
b) optymalnym wykorzystaniem wyposażenia i perspektywicznych rezerw natężenia procesu produkcyjnego, ograniczono analizę i wnioski wstępne potrzebne do podjęcia decyzji w sprawie modernizacji do tych dwu podstawowych elementów.
W odniesieniu do pkt. a) ustalono, że przy poprawie prawidłowości zagospodarowania powierzchni produkcyjnej istnieją rezerwy w stosunku do stanu obecnego (32 stanowiska) wynoszące ok. 15
wielkości programu docelowego zakładu, jako podstawowej wielkości koniecznej do dalszych szczegółowych przeliczeń projektu modernizacji. Oczywiście, najbardziej wskazane jest, aby docelowy program pokrywał się z optymalnym wykorzystaniem docelowej zdolności produkcyjnej zakładu.<br>Wychodząc z założenia, że maksymalne wykorzystanie zdolności produkcyjnej zakładu wyraża się przede wszystkim:<br>a) optymalnym wykorzystaniem dysponowanej powierzchni produkcyjnej,<br>b) optymalnym wykorzystaniem wyposażenia i perspektywicznych rezerw natężenia procesu produkcyjnego, ograniczono analizę i wnioski wstępne potrzebne do podjęcia decyzji w sprawie modernizacji do tych dwu podstawowych elementów.<br>W odniesieniu do pkt. a) ustalono, że przy poprawie prawidłowości zagospodarowania powierzchni produkcyjnej istnieją rezerwy w stosunku do stanu obecnego (32 stanowiska) wynoszące ok. 15
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Zapraszamy do udziału w plebiscycie

MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2022!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

WYRAŻAJ SIĘ... PO POLSKU!

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Zagłosuj
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. Gottlieba Daimlera 2. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących Państwu Prawach, znajdą Państwo w Polityce Prywatności.

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2022"!